6 C
Skopje
четврток, март 30, 2023

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Љубовта на бабата е непроценлива во воспитувањето на децата

  Љубовта на бабата е бесценета Бабата ги сака своите внуци со длабока, нежна, искрена и совршена љубов. Оваа љубов никогаш не исчезнува. Кинезите сметаат дека таквата...

  Срцето ми се згрчи од тага кога ја видов мојата постара соседка како моли за леб на вересија

  Неодамна бев сведок на една многу непријатна случка која длабоко ме потресе. Живеам во соседството на една постара жена. Тетка Мима е пријатна, добредојдена,...

  Пеце „Cуперхикс“: Два дена молчам, но решив да проговорам што му се случи на мојот син, родители внимаваjте со

  Статус на Петар Младеновски: „Два дена се мислам дали да реагирам ама очигледно ова не смее да се премолчи. прифаќајте или враќајте повикот, бидејќи сметката...

  Доктор: Мора да го направите ова ако се разбудите помеѓу 1 и 3 часот наутро

  Системскиот недостаток на доволно сон има негативно влијание врз нашето здравје и нашата секојдневна активност на работа и во слободното време. „Несоницата може да...

  Нема да не убиете, ќе платите за се, за секого

  Купи парче „сирење за 100 денари“ и „лепче од вчера на попуст.“ Го препознав штом влегов во продавницата.

  Тој ми беше учител. Не сум го видел четврт век, но ми се чинеше дека едвај се сменил.

  На касата бев зад него и ја наведнав главата да не ме препознае, некако загрижен. Го имаше заклучено својот велосипед до мојот и кога излегов разговаравме. Се сети на мене, се сеќаваше и на мојот брат. И… скоро еден час разговор.

  Се пензионираше пред десет години. Добил мала пензиjа за 40 години настава.

  Има син и ќерка кои одамна заминале во Германија. Отпрвин тоа не му пречело многу, разговарале на телефон и на скајп, но кога му ги донеле внуците и сфатил дека е тешко да се разбере со нив бидејќи речиси и не зборувале македонски, тоа му пречело. Сега ретко ги прашува дали ќе дојдат затоа што се плаши дека можеби ќе се вратат дома.

  „Овој град умира, оваа земја умира, ние старите сме мизерни, но мене ми е жал за младите!

  Оваа личност за која ми беше жал, тој всушност ме сожали. За живеење во мојата татковина. Во земја на умирање. Овој човек ме научи на патриотизам, а сега ми кажуваше дека мојата земја умира. Ја убиваат.

  Па, на сите ѓубриња наречени „менаџери“ сакам да им порачам – Е*ЕТЕ СЕ! Нема да не убиете. Ќе платите за се. За секој протеран Македонец, за секој уништен живот, за секој украден денар, за секој вчерашен изеден леб, за секое македонско дете што не знае македонски! За претворање на нашата држава во мафијашка држава.

  Оваа борба ќе ја водиме до крај и ќе ве видам во затворите. А моите внуци ќе зборуваат македонски…

  Георги Георгиевски, Фејсбук

  Latest Posts

  Љубовта на бабата е непроценлива во воспитувањето на децата

  Љубовта на бабата е бесценета Бабата ги сака своите внуци со длабока, нежна, искрена и совршена љубов. Оваа љубов никогаш не исчезнува. Кинезите сметаат дека таквата...

  Срцето ми се згрчи од тага кога ја видов мојата постара соседка како моли за леб на вересија

  Неодамна бев сведок на една многу непријатна случка која длабоко ме потресе. Живеам во соседството на една постара жена. Тетка Мима е пријатна, добредојдена,...

  Пеце „Cуперхикс“: Два дена молчам, но решив да проговорам што му се случи на мојот син, родители внимаваjте со

  Статус на Петар Младеновски: „Два дена се мислам дали да реагирам ама очигледно ова не смее да се премолчи. прифаќајте или враќајте повикот, бидејќи сметката...

  Доктор: Мора да го направите ова ако се разбудите помеѓу 1 и 3 часот наутро

  Системскиот недостаток на доволно сон има негативно влијание врз нашето здравје и нашата секојдневна активност на работа и во слободното време. „Несоницата може да...

  АКТУЕЛНО

  Трагедија дома: Два питбула уби ле 2-годишно девојче и нејзиниот 5-месечен брат пред очите на нивната мајка

  Трагедија се случила во предградијата на американскиот град Мемфис, пишува NBC. Две кучиња ги нападнале и ги убиле децата на семејството кое ги одгледувало. Повредена...

  Во следните 20 години, ОВИЕ 9 земји ќе исчезнат од лицето на Земјата – погледнете ја црната листа!

  Дали некогаш сте се запрашале како би изгледал светот доколку некои земји престанат да постојат? Дали некои земји треба да ги проголтаат другите? Многу...

  Искрена исповед на мајка од Скопје: Мамо ти ми викаш да се женам, а ние немаме ниту нов

  Ова е приказна на жена кој искрено ја раскажува својата приказна поради економската состојав во која таа а и многу други граѓани живеат многу...

  Направете го ова и сметките за вода ќе ви се намали

  Заборавете на убава топла када кога можете само да се бањате. Ова значително ја намалува сметката за вода. Сепак, можете да го направите ова...

  СТАРО ВЕРУВАЊЕ, ОДБИВАЊЕТО НА КУМСТВО СЕ СМЕТА СО ГОЛЕМ ГРЕВ: Ако го направите тоа, ве чекаат вакви последици!

  Да се ​​избере некого за кум е голема одлука, а од друга страна е многу голема одговорност кога некој ќе не избере нас за...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.