6 C
Skopje
сабота, септември 23, 2023
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Нема да видите мравка повеќе во домот – спасот чини 20 денари

  Ако имате мравки дома, кои се честа појава на пролет и лето, се што ви треба е една евтина намирница од кујната.

  Најпознатото природно средство за истерување на мравките е белиот оцет. Користете го со помош на распрскувач, така што ќе измешате еднаква количина оцет и вода во шишето со распрскувач.

  Испрскајте ги местата на кои сте ги забележале мравките. Верувајте, ќе ги снема.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.