6 C
Skopje
четврток, јули 18, 2024
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Немате време за појадок па каснавте банана наутро? – тоа е голема грешка

  Ако често ви се случува да немате време за појадок, па јадете една банана, иако сите знаеме колку е таа здрава, сепак правите голема грешка.

  Нутриционистите советуваат дека бананата не е совршена опција за појадок, иако  многу здраво и вкусно овошје. Тие имаат во себе 25 отсто шеќер, а тоа не е добро за празниот желудник.

  Иако бананите на почеток ќе ви ја убијат гладта, потоа ќе бидете само погладни и поуморни.

  Затоа, јадете житарки, или непто што огорува маснотии рано наутро.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.