6 C
Skopje
петок, јули 1, 2022

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Овој пијалок спасил милиони животи: Се подготвува едноставно со цвет кој расте нашироко во Македонија

  Овој прекрасен цвет содржи вистинска ризница на витамини А, Ц, Б3, Д и Е. Ливчиња се богати со есенцијални масла, тијанин, шеќер, лимонска и...

  Ставајте ги нозете во ладна вода секоја вечер – она што ќе ви се случи позитивно ќе ве изненади

  Секоја вечер, кога ќе се вратите дома после напорниот работен ден, ставете во када или лавор 10-15 сантиметри потполно ладна вода. Професор доктор Сергеј Бубновскиј...

  Не е вистина дека сланината, чварките и мрсното прасечко се штетни по здравјето

  Новото истражување открива дека не постои поврзаност помеѓу зголемената количина на конзумирање на маснотии и зголеменувањето на ризик од срцеви заболувања, како што се...

  Најбрз начин да изгубите 5 килограми: Оваа викенд диета е вистински хит

  Кои се правилата на диетата 5:2? Пет дена во неделата е дозволоена вообичаена исхрана и оброци на кои веќе сте навикнати, а само два дена...

  Неколку хороскопски знаци секогаш се враќаат на старата љубов

  Да се испрати или да не испрати порака? Овие Хороскопски знаци велат – да!

  Прекините се претежно болни и тешко за повеќето луѓе. Пуштањето од животот на некој за кого сте се врзале толку внимателно што скоро сте станале едно, сигурно не е лесно и секој со тоа се справува на свој начин. Особено тешко е на почетокот кога сè е сé уште “свежо”, тогаш мислите константно лутаат каде што не треба.

  Главното искушение лежи во желбата повторно да се контактира со лицето. Можеби само една порака, побик? Што може да биде лошо? Па, ќе бидете изненадени од тоа колку тоа… А тоа најдобро го знаат овие три хороскопски знаци кои најчесто не можат да одолеат да не се јават на бившите и никогаш не можат да ја ослободат поранешната љубов. Elite Daily открива кој најтешко се справува со прекинот. Дали сте меѓу нив?

  Овен
  Кога Овен ќе добие идеја нешто да направи, вклучувајќи испраќање на СМС на бившата љубов, нема запирање. Впрочем, со владеачката планета како Марс, која е поврзана со страст и агресивност, дали очекувате нешто помалку? Тоа е знак кој си верува самиот на себе, и ако одлучи дека нешто е добра одлука, нема враќање – ќе го стори она што ќе го науми.

  Затоа, особено им е тешко кога некој ќе прекинсо нив, и тие не стасале да имаат свој збор во неа. Пишувањето и ијавувањето на бивш/бивша тргнува веднаш и не попуштаат се додека одбивањето на крајот не стане дури и непријатно. Зашто, во реалноста, враќањето на поранешната љубов може да биде уште поболно од првичниот прекин, но нив ништо не ги запира …

  Близнаци
  Близнаците, од друга страна, честопати знаат да донесат одлука за која подоцна се жалат. Тоа е знак дека нема комуникациски проблеми и не се плашат да ги изразат своите чувства. По прекин, тие ќе се потрудат да се уверат дека претходната љубов точно знае како се и за што размислуваат, особено ако сакаат да се смират со него/неа. Но, тие брзо сфаќаат дека сепак нема да има ништо од помирувањето, бидејќи не вреди да се враќаме на она што првично пропаднало…

  Рак
  За длабоко емоционален знак како Рак, времето после прекинуавњето може да биде особено брутално. Ако сте освоиле срце на овој знак, тоа значи дека тие го симнале својот штит и целосно се препуштиле. Ова ниво на ранливост значи длабоки емоционални рани. Токму затоа Рак навистина тешко пуштаат.

  Latest Posts

  Овој пијалок спасил милиони животи: Се подготвува едноставно со цвет кој расте нашироко во Македонија

  Овој прекрасен цвет содржи вистинска ризница на витамини А, Ц, Б3, Д и Е. Ливчиња се богати со есенцијални масла, тијанин, шеќер, лимонска и...

  Ставајте ги нозете во ладна вода секоја вечер – она што ќе ви се случи позитивно ќе ве изненади

  Секоја вечер, кога ќе се вратите дома после напорниот работен ден, ставете во када или лавор 10-15 сантиметри потполно ладна вода. Професор доктор Сергеј Бубновскиј...

  Не е вистина дека сланината, чварките и мрсното прасечко се штетни по здравјето

  Новото истражување открива дека не постои поврзаност помеѓу зголемената количина на конзумирање на маснотии и зголеменувањето на ризик од срцеви заболувања, како што се...

  Најбрз начин да изгубите 5 килограми: Оваа викенд диета е вистински хит

  Кои се правилата на диетата 5:2? Пет дена во неделата е дозволоена вообичаена исхрана и оброци на кои веќе сте навикнати, а само два дена...

  АКТУЕЛНО

  Таа има 21, тој 54: „Сите мислат дека сум со него поради пари“ но незнаат дека

  Можеби звучи како клише, но да, возраста е само бројка, а оваа Американка, која својата слава ја стекна со споделување видеа со своето 33...

  Ја додадов на Фејзбук за да ја прашам: ”Каде си мила мамо и зошто ме остави?”, но ме блокира

  Животната приказна на Малиот Дејан ќе ви го скр ши срцето. Додека неговите врсници се грижат какви телефони или патики имаат, едина есетгодишниот Дејан...

  Секојдневно го јадеме ова, а никој не знае колку всушност е штетно за нашиот мозок

  Може да се каже дека и птиците на гранка знаат дека солта е еден од главните фактори за висок крвен притисок, а новото истражување...

  Замина во Германија, па најде швалерка и реши да ја остави сопругата од Македонија – она што му го направи ги воодушеви сите

  Оваа приказна многумина ќе остави во шок кога ќе видат колкава може да биде одмаздата на една жена која била оставена по многу години...

  Тој муслиман, таа христијанка – по 30 години тие дознаа дека се брат и сестра

  Животот на овие простори сам по себе е необичен и комплексен, не баш вообичаен. Просечен Балканец во својот бурен животен век има голема можност...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.