6 C
Skopje
вторник, април 16, 2024
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Неколку капки јод и ќе се збогувате со влакната на лицето кај жените! Никогаш не било толку лесно и безболно:

  Несаканите влакна може да се појават на различни делови од телото. И додека неговото вадење на нозете, рацете, пазувите е релативно едноставна акција, влакната на женското лице не се само козметички проблем, туку се поврзуваат и со ниската самодоверба.

  Вознемирувачките влакна на лицето често се нарекуваат под епитетот „бандитски мустаќи“.

  Овој проблем лесно може да ви ја уништи самодовербата и затоа дамите се подготвени да пробаат се, само да се ослободат од него. Причината за појавата на влакната може да биде хормонална нерамнотежа, лекови, нередовна менструација и бременост.

  Можете да ја отстраните косата на многу начини; ласер, депилација, бричење, електролиза, но сите тие бараат време и може да бидат прилично скапи.

  Овде ни помага природата, која, се испоставува, има евтини и ефективни начини за отстранување на влакната.

  Од забавно.мк ви нудиме рецепт кој има само 2 елементи, но е страшно ефикасен.
  Потребно ви е: чаша бебешко маслоч 1 лажица јод 2%

  Подготовка:
  Измешајте ги елементите и тоа е тоа. Добиената смеса нанесете ја на кожата 2 минути, а потоа избришете ја областа со влажна крпа. Постапката повторете ја по неколку дена и видете дека влакната сами ќе исчезнат.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.