6 C
Skopje
вторник, септември 26, 2023
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Нека не ве залажува: Ова дете е веројатно најстрашната работа која сте ја виделе

  Нека не ве залажува слатката, невина насмевка на ова дете. Тој не е нималку наивен, а многу веруваат дека одговорен за смрт на десетина луѓе.

  „Дете кое плаче“ е една од најпознатите проколнати слики на светот, пишува порталот Allday.com. Тие веруваат во тоа, дека тој не плаче од тага, туку затоа што е злобен.

  Приказната вели дека сликата била во куќата која изгорела до темел во 1985 година. Единствена работа која преживаала е токму таа.

  И новиот сопственик на оваа слика гледал како му гори куќата, а повторно единствено нешто што останало било оваа слика.

  Легендата вели дека на сликата е дете чии родители изгореле во пожар. Ја насликал уметник кој го посвоил детето. Недолго после тоа, му изгорело студиото, а детето избегало и повеќе никој го нема видено.

  Уште еден језив факт е дека ова не е единствено дело кое постои ширум светот, туку дека има и копии. Стотина луѓе пријавиле дека домовите им изгореле. Единствена работа која останала е токму сликата „Дете кое плаче“

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.