6 C
Skopje
недела, април 14, 2024
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Независната пратеничка група на ВМРО-ДПМНЕ на средба со амбасадорите

  Независната пратеничка група на ВМРО-ДПМНЕ оствари средба со амбасадорот на Сојузна Република Германија Томас Герберих, амбасадорката на Обединетото Кралство на Велика Британија, Рејчел Галовеј и амбасадорот на Кралствто Холандија, Вилем Ваутер Пломп.

  ,,На средбата беше искажана силна поддршка за нашите заложби да бидеме дел од понатамошните реформски процеси преку законски решенија, земајќи активно учество во нивно изготвување и подобрување.На средбата беше разгледана актуелната состојба, како и многу идеи за понатамошна соработка.Ние како опозиција гласно ќе се бориме за побрза интеграција на Македонија во ЕУ и НАТО”, се наведува во соопштението.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.