6 C
Skopje
петок, јуни 21, 2024
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Неексплодирана граната пронајдена на градилиштето кај стара Железничка

  Неексплодирана граната е пронајдена при изведување градежни работи зад старата железничка во центарот на Скопје, соопшти Дирекцијата за заштита и спасување.

  „Вчера, во 8:45 часот, по дојава од страна на МВР, пронајдено е неексплодирано убојно средство. Тоа е извадено при ископ на земја зад старата железничка станица од страна на градежна фирма“, се вели во соопштението.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.