6 C
Skopje
петок, декември 9, 2022

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Фуркан Салиу: Ова што го слушнав, вечерва не ми дава да заспијам- 3 годишно дете умрело пред очите на родителите

  Новинарот Фуркан Салиу вечерва на социјалните мрежи пренесе трагичен случај, сторија за која вели дека не му дава да заспие. – Скоро секој ден слушам...

  БОГОРОДИЦА СПАСИЛА ЦЕЛО СЕМЕЈСТВО ОД МАГИИТЕ НА СОСЕДИТЕ: Жената се колне дека се било вака!

  Што не направија! Ни шетаат по дома, особено кога сме на терен или кога ќе стигне платата. Ги праќаат децата да фрлат кокошка или...

  (ВИДЕО) Мојата свекрва истура сол во исечен лимон, веднаш започнав и јас штом дознав зошто

  Сите сме слушнале за многуте корисни својства на лимонот. Се користи при готвење, додаден за време на конзервирање и исто така како додаток во...

  Аркан во своите сефови чувал нешто што во тоа време го немал никој друг на овие простори: Еве што е тоа!

  Павле Стевовиќ, финансискиот директор на сите претпријатија на Жељко Ражнатовиќ Аркан, пред нотар во Нови Сад открил што се Аркан чувал во своите сефови,...

  Неговото име се шири од уста: Георги од село Радуил не само што лечи, туку и открива болести!

  Георги од село Радуил нема рекламна страница или нешто слично, неговото име се шири од уста на уста, дознава забавно.мк!

  Нема да најдете локација за тоа, како што прават многу исцелители. Ќе го слушнете неговото име од други луѓе. Тој е Георги од село Радуил и за помошта што ја дава на луѓето можете да прочитате на многу форуми и коментари на интернет.

  Неговото полно име е Георги Петров. Средовечен маж кој го посветил својот живот на проучување на различни видови билки, моќта и штетата на храната, како и дијагнозата на ирисот на окото.

  Георги Петров село Радуил Не мора да верувате во него. Изборот и мислењето се само ваши. Меѓутоа, доколку барате насоки или помош за проблем со кој досега не сте можеле да се справите, можете да научите од туѓите искуства на Интернет.

  „Отидов кај Георги Петров и ме импресионираше колку е тој скромен, тивок и обичен, задоволство е да се комуницира со него. Се зачудив кога ги наброја сите болки што ги запишав за да го прашам. А покрај нив ми кажа уште две за кои дотогаш не се сомневав“, вели читателката Ани Михаилова.

  Таа го следела советот на Георги од селото Радуил и првата работа што направила е да ограничи некои намирници во своето мени. Требаше да го исчисти своето тело, а докторот и кажал што да не јаде.

  „Не ги наведувам производите бидејќи е индивидуално. Не може да почне да го прави истото сега кога некој го прочитал. Се зависи од неговата лична состојба и може да биде штетно ако само го следи мојот конкретен пример“, коментира Ани.

  Резултатот беше следниот – по околу три месеци од поголемиот дел од нејзината болка немаше никаков знак. Таа се вратила кај Георги од селото Радуил за да му се заблагодари. И повторно ја прегледал и и дозволил да ги врати повеќето од забранетите намирници во нејзиното мени.

  Втората, но не помалку важна, со која се лечи се билките. Мешавина од билки за различни органи и состојби. Ви ги дава лично или ве упатува каде да ги побарате. „Се сетив на една работа од него и тоа ми стана главно правило. А тоа е – не поминува ден без чај од билки на маса! Го почитувам и, да чукам во дрво, се чувствувам одлично“, се радува Ани Михаилова.

  Дијагностиката на ирисот е древна наука.

  Се користи уште од времето на фараоните за утврдување на состојбата и промените во внатрешните органи по дамките, бојата и линиите кои се појавуваат во ирисот на очите. Само за скептиците и поддржувачите на модерната медицина, побрзам да кажам дека да, нема лек – без разлика на билка, додаток, сол, вода или што и да е.

  Нема да бранам само природна медицина, иако признавам дека сум поддржувач на тоа. Ниту, пак, ги негирам достигнувањата на операцијата и важноста на прва помош. Секој треба да си го најде својот лек, исцелител или лекар. Акцентот во нашето современо општество е ставен на научната медицина.

  Многу повеќе пари се даваат за создавање нови лекови и проучување на нивните својства отколку за проучување на други методи, па затоа сакам да ви кажам за Георги. Има околу 50 години, слаб, смирен, љубезен, со некаков сонувачки поглед, како да е во некој свој свет – и можеби така се концентрира?

  Факт: за неколку минути, со помош на специјални очила со лупа и батериска ламба, во моите очи ги „виде“ сите проблематични области кои претходно имав намера да ги прашам, но и оние за кои не се сомневав. Тој буквално чита со око, може да го одреди почетокот на болеста со текот на времето, како и причината за неа. И уште еден факт – со помош на билки кои ми ги препорача, ја надминав кризата со ревматоиден артритис, а сега одржувам стабилна состојба.

  Не сум само јас. Кај Георги доаѓаат луѓе од целиот балкан, а јас испратив многу пријатели и познаници на кои тој им помогна. Минатото лето, дури и во работните денови, сите часови беа зафатени. Отсекогаш се прашував како издржува физички и психички – на крајот на краиштата, секој ден „изгледа“ во очите на многу различни луѓе, секој со својата болка, некои – со веќе неизлечивата.

  Како почна да се лекува? Кога детето му се слошило, а кашлицата долго не му поминала, Георги и кажал на мајката да направи чај од билка што расте во дворот – и детето се опоравило.

  Оттаму – многу читаше, набљудуваше, интуитивно чувствуваше, се трудеше додека не дојде до своето сегашно искуство. Учел и од делата на Петар Димков. И кога ги купив билките што тој ги препиша, фармацевтот ми рече дека неговите рецепти се многу добро избрани и избалансирани.

  Георги со години собирал билки во Рила и ги проучувал нивните ефекти. Еднаш отидовме на прошетка со него во планина за да ми покаже некои убави места. Немав време да останам подолго за да дознаам повеќе за билките и луѓето! И досега ми е жал.

  Но, не заборавам ништо од работите што ги препорача, на пример: „Еден билен чај, но секој ден!“ Ова е поинакво искуство. Нешто што постои и може да се истражи. И иако има многу земји кои не користат толку билки како апчиња, треба да бидеме многу горди на билните традиции на Бугарија. И со луѓе како Георги.

  Можеме ли објективно да ги оцениме, дали воопшто ги цениме и дали ќе успееме да ги зачуваме? Или децата на нашите деца ќе мислат дека липата е само дрво во паркот, а единствениот начин да знаете што се случува во вашето тело е да направите некое истражување…

  Можете да го посетите на лице место во село Радуил, Самоковско, соседна Бугарија.

  Забелешка:
  Оваа статија е само за информативни цели. Пред да користите какви било средства од народната медицина, консултирајте се со вашиот лекар!

  Важно: Написот е информативен и информациите дадени во него не можат да ја заменат консултацијата со лекар, како и да се користат за само-лекување! Секогаш консултирајте се со лекар доколку имате конкретни поплаки и строго следете го пропишаниот третман и неговите препораки!

  Latest Posts

  Фуркан Салиу: Ова што го слушнав, вечерва не ми дава да заспијам- 3 годишно дете умрело пред очите на родителите

  Новинарот Фуркан Салиу вечерва на социјалните мрежи пренесе трагичен случај, сторија за која вели дека не му дава да заспие. – Скоро секој ден слушам...

  БОГОРОДИЦА СПАСИЛА ЦЕЛО СЕМЕЈСТВО ОД МАГИИТЕ НА СОСЕДИТЕ: Жената се колне дека се било вака!

  Што не направија! Ни шетаат по дома, особено кога сме на терен или кога ќе стигне платата. Ги праќаат децата да фрлат кокошка или...

  (ВИДЕО) Мојата свекрва истура сол во исечен лимон, веднаш започнав и јас штом дознав зошто

  Сите сме слушнале за многуте корисни својства на лимонот. Се користи при готвење, додаден за време на конзервирање и исто така како додаток во...

  Аркан во своите сефови чувал нешто што во тоа време го немал никој друг на овие простори: Еве што е тоа!

  Павле Стевовиќ, финансискиот директор на сите претпријатија на Жељко Ражнатовиќ Аркан, пред нотар во Нови Сад открил што се Аркан чувал во своите сефови,...

  АКТУЕЛНО

  Во следните 20 години, ОВИЕ 9 земји ќе исчезнат од лицето на Земјата – погледнете ја црната листа!

  Дали некогаш сте се запрашале како би изгледал светот доколку некои земји престанат да постојат? Дали некои земји треба да ги проголтаат другите? Многу...

  Искрена исповед на мајка од Скопје: Мамо ти ми викаш да се женам, а ние немаме ниту нов

  Ова е приказна на жена кој искрено ја раскажува својата приказна поради економската состојав во која таа а и многу други граѓани живеат многу...

  Направете го ова и сметките за вода ќе ви се намали

  Заборавете на убава топла када кога можете само да се бањате. Ова значително ја намалува сметката за вода. Сепак, можете да го направите ова...

  СТАРО ВЕРУВАЊЕ, ОДБИВАЊЕТО НА КУМСТВО СЕ СМЕТА СО ГОЛЕМ ГРЕВ: Ако го направите тоа, ве чекаат вакви последици!

  Да се ​​избере некого за кум е голема одлука, а од друга страна е многу голема одговорност кога некој ќе не избере нас за...

  Супер заработка: Балканци чистат риби за 3.000 долари месечно

  Супер заработка: Балканци чистат риби за 3.000 долари месечно Meѓу Баланците нов тренд за брза заработка стана Алјаска. Се повеќе невработени, но и оние кои...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.