6 C
Skopje
вторник, февруари 7, 2023

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  ѝ се јави св. Никола и ја спаси старицата од пеколните маки

  Ова се случи во 1991 година. Во домот на Тамара, жена во своите седумдесетти, работите воопшто не биле добри. Таа им чита на своите...

  Ако нашата мачка или куче го направи ова, тогаш треба веднаш да им помогнеме

  Секој што има домашно милениче дома знае дека мачките и кучињата често прават прилично чудни и забавни работи. Меѓутоа, понекогаш, наместо само...

  Овие природни рецепти на проф. Мермерски засекогаш ќе ве спасат од дископатија

  Едно од најчестите болести на мускулно-скелетниот систем е дископатија. Тоа е затоа што се јавува кога има истегнување, повреда или торзија на 'рбетот. Стиснувањето...

  Со рака го удрил бебето што лежело – добро погледнете што ќе направи неговата мачка

  Добро е познато дека мачките се однесуваат исклучително заштитнички кога станува збор за нивните сопственици, а особено доколку тие сопственици имаат мали деца. Овој човек...

  Неговиот одговор е лекција за сите: Студентите го прашале професорот зошто не се оженил

  Студентите постојано го прашувале професорот зошто никогаш немал сопруга.

  -Вие сте толку мудри и искрени. Сите ве почитуваат, сакаат да ве слушаат и да станат како вас. Но сепак, сите нас не интересира една работа, зошто никогаш не сте ожениле?

  Професорот збунет со ова прашање во почетокот изненаден ги гледал студентите, но набрзо почнал да се отвора.

  -Видете јас секогаш ја барав совршената жена – одговорил тој.

  -Во тоа барање, пропатував многу земји. Еднаш сакав една преубава девојка. Беше неверојатно  убава. Ниту еден маж не можеше да и одолее на нејзината убавина. Но за жал нејзината душа ја немаше истата убавина, па по некое време се разделивме – продолжил професорот.

  -По некое време запознав уште една млада девојка. Таа беше и убава и паметна и образована. Но за жал, карактерите ни беа потполно различни и моравме да ја прекинеме нашата врска. Од тогаш видов многу убави жени, но се уште ја барав онаа мојата совршена жена- ги збунил студентите со ваквиот одговор.

  -И што се случило, зарем не сретнавте таква жена- повторно го прашале.

  -Да ја сретнав! Еден ден се појави токму таква:совршена жена – умна, убава, волшебна, продуховена, елегантна, добра…со прости зорови таа беше совршенство- кажал професорот.

  -И тогаш не се оженивте?!- нетрпеливо прашале студентите.

  -Не! На мое големо разочарување, излезе дека таа бара совршен маж. Многумина тежнеат совршенство кај другите, но не работат на своето совршенство – заклучил тој.

  Latest Posts

  ѝ се јави св. Никола и ја спаси старицата од пеколните маки

  Ова се случи во 1991 година. Во домот на Тамара, жена во своите седумдесетти, работите воопшто не биле добри. Таа им чита на своите...

  Ако нашата мачка или куче го направи ова, тогаш треба веднаш да им помогнеме

  Секој што има домашно милениче дома знае дека мачките и кучињата често прават прилично чудни и забавни работи. Меѓутоа, понекогаш, наместо само...

  Овие природни рецепти на проф. Мермерски засекогаш ќе ве спасат од дископатија

  Едно од најчестите болести на мускулно-скелетниот систем е дископатија. Тоа е затоа што се јавува кога има истегнување, повреда или торзија на 'рбетот. Стиснувањето...

  Со рака го удрил бебето што лежело – добро погледнете што ќе направи неговата мачка

  Добро е познато дека мачките се однесуваат исклучително заштитнички кога станува збор за нивните сопственици, а особено доколку тие сопственици имаат мали деца. Овој човек...

  АКТУЕЛНО

  Во следните 20 години, ОВИЕ 9 земји ќе исчезнат од лицето на Земјата – погледнете ја црната листа!

  Дали некогаш сте се запрашале како би изгледал светот доколку некои земји престанат да постојат? Дали некои земји треба да ги проголтаат другите? Многу...

  Искрена исповед на мајка од Скопје: Мамо ти ми викаш да се женам, а ние немаме ниту нов

  Ова е приказна на жена кој искрено ја раскажува својата приказна поради економската состојав во која таа а и многу други граѓани живеат многу...

  Направете го ова и сметките за вода ќе ви се намали

  Заборавете на убава топла када кога можете само да се бањате. Ова значително ја намалува сметката за вода. Сепак, можете да го направите ова...

  СТАРО ВЕРУВАЊЕ, ОДБИВАЊЕТО НА КУМСТВО СЕ СМЕТА СО ГОЛЕМ ГРЕВ: Ако го направите тоа, ве чекаат вакви последици!

  Да се ​​избере некого за кум е голема одлука, а од друга страна е многу голема одговорност кога некој ќе не избере нас за...

  Супер заработка: Балканци чистат риби за 3.000 долари месечно

  Супер заработка: Балканци чистат риби за 3.000 долари месечно Meѓу Баланците нов тренд за брза заработка стана Алјаска. Се повеќе невработени, но и оние кои...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.