6 C
Skopje
петок, јули 1, 2022

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Овој пијалок спасил милиони животи: Се подготвува едноставно со цвет кој расте нашироко во Македонија

  Овој прекрасен цвет содржи вистинска ризница на витамини А, Ц, Б3, Д и Е. Ливчиња се богати со есенцијални масла, тијанин, шеќер, лимонска и...

  Ставајте ги нозете во ладна вода секоја вечер – она што ќе ви се случи позитивно ќе ве изненади

  Секоја вечер, кога ќе се вратите дома после напорниот работен ден, ставете во када или лавор 10-15 сантиметри потполно ладна вода. Професор доктор Сергеј Бубновскиј...

  Не е вистина дека сланината, чварките и мрсното прасечко се штетни по здравјето

  Новото истражување открива дека не постои поврзаност помеѓу зголемената количина на конзумирање на маснотии и зголеменувањето на ризик од срцеви заболувања, како што се...

  Најбрз начин да изгубите 5 килограми: Оваа викенд диета е вистински хит

  Кои се правилата на диетата 5:2? Пет дена во неделата е дозволоена вообичаена исхрана и оброци на кои веќе сте навикнати, а само два дена...

  Неговата девојка му поставила 22 правила за однесување во врската, а сега сите го советуваат да ја остави

  Во секоја љубовна врска постојат одредени правила до кои се придржуваат партнерите, но што доколку едниот од нив има прилично големи барања?

  Токму тоа му се случило и на ова момче, а листата на правила кои му ги поставила неговата нова девојка завршила на интернет. Токму поради тоа, сега луѓето го советуваат да ја остави.

  Идентитетот на (не)среќникот кој ги добил правилата не е познат, а листата со дури 22 точки набрзо станала вирална. Еве кои се нејзините барања:

  1. Нема да имаш броеви од слободни девојки во твојот телефон.
  2. Нема да ги следиш на социјалните мрежи (вклучувајќи Инстаграм, Снепчет и Твитер).
  3. Нема да се дружиш со Киган (ни кај него, ниту во јавност).
  4. Нема да се возиш во својот автомобил без мене.
  5. Нема да се дружиш со пријателите повеќе од два пати неделно.
  6. Нема да гледаш слободни девојки.
  7. Ако ти се приближи девојка на било кое место, веднаш ќе се свртиш и ќе си заминеш.
  8. Мо нема да се дружи со нас секој пат кога сме заедно.
  9. Нема да бараш да ти пружам орален секс.
  10. Нема никогаш да ми се налутиш на мене.
  11. Никогаш повеќе не смееш да ги споменеш Тајлер, Ноа, Девен и Џош.
  12. Не смееш да пиеш алкохол освен кога јас сум со тебе.
  13. Смеам да го проверувам твојот телефон секогаш кога ќе ми падне напамет.
  14. Ако почнеме да живееме заедно, не смеат да доаѓаат девојки во нашиот дом.
  15. Ако почнеме да живееме заедно, твоите пријатели ретко смеат да не’ посетуваат.
  16. Ако те видам со девојка, ќе те убијам.
  17. Никогаш не смееш да ми откажеш состанок поради пријател.
  18. Остин нема право на глас околу тоа кога ние се гледаме.
  19. Најмалку на секои две недели да ме носиш на состанок.
  20. Ако ти кажам да скокнеш, ти ќе прашаш “Колку високо, принцезо?”.
  21. Мораш секој ден барем еднаш да ми кажеш дека ме сакаш.
  22. Никогаш не смееш да чекаш подолго од 10 минути за да ми одговориш на порака.

  Како дотичниот реагирал на оваа листа не се знае, но корисниците на социјалните мрежи не можат да си дојдат при себе.

  “Најди си нова девојка”, “Ова е класичен пример на злоставување во врска. Ова не е симпатично, ова е претерано контролирање. Ако вашата сегашна или идна девојка направи ваква листа, фрлете ѝ ја пред нозе и бегајте”, “Ако таа ти е девојка, си ја одбрал погрешната”, “Еднаш една поранешна девојка ми даде таква листа, не можев да престанам да се смеам”, се само дел од коментарите кои се најдоа на социјалните мрежи.

  Latest Posts

  Овој пијалок спасил милиони животи: Се подготвува едноставно со цвет кој расте нашироко во Македонија

  Овој прекрасен цвет содржи вистинска ризница на витамини А, Ц, Б3, Д и Е. Ливчиња се богати со есенцијални масла, тијанин, шеќер, лимонска и...

  Ставајте ги нозете во ладна вода секоја вечер – она што ќе ви се случи позитивно ќе ве изненади

  Секоја вечер, кога ќе се вратите дома после напорниот работен ден, ставете во када или лавор 10-15 сантиметри потполно ладна вода. Професор доктор Сергеј Бубновскиј...

  Не е вистина дека сланината, чварките и мрсното прасечко се штетни по здравјето

  Новото истражување открива дека не постои поврзаност помеѓу зголемената количина на конзумирање на маснотии и зголеменувањето на ризик од срцеви заболувања, како што се...

  Најбрз начин да изгубите 5 килограми: Оваа викенд диета е вистински хит

  Кои се правилата на диетата 5:2? Пет дена во неделата е дозволоена вообичаена исхрана и оброци на кои веќе сте навикнати, а само два дена...

  АКТУЕЛНО

  Таа има 21, тој 54: „Сите мислат дека сум со него поради пари“ но незнаат дека

  Можеби звучи како клише, но да, возраста е само бројка, а оваа Американка, која својата слава ја стекна со споделување видеа со своето 33...

  Ја додадов на Фејзбук за да ја прашам: ”Каде си мила мамо и зошто ме остави?”, но ме блокира

  Животната приказна на Малиот Дејан ќе ви го скр ши срцето. Додека неговите врсници се грижат какви телефони или патики имаат, едина есетгодишниот Дејан...

  Секојдневно го јадеме ова, а никој не знае колку всушност е штетно за нашиот мозок

  Може да се каже дека и птиците на гранка знаат дека солта е еден од главните фактори за висок крвен притисок, а новото истражување...

  Замина во Германија, па најде швалерка и реши да ја остави сопругата од Македонија – она што му го направи ги воодушеви сите

  Оваа приказна многумина ќе остави во шок кога ќе видат колкава може да биде одмаздата на една жена која била оставена по многу години...

  Тој муслиман, таа христијанка – по 30 години тие дознаа дека се брат и сестра

  Животот на овие простори сам по себе е необичен и комплексен, не баш вообичаен. Просечен Балканец во својот бурен животен век има голема можност...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.