6 C
Skopje
сабота, мај 25, 2024
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Невкусно преставена победата на американските кошаркари над Србија (видео)

  Кошаркарската репрезентација на САД го освои третото олимписко злато во низа, вкупно 15-то на најголемиот светски спортски собир, откако во финалето во Рио де Жанеиро, во неделата, убедливо ја порази Србија (96-66).

  Американската јавност со гордост ја испрати доминацијата на кошаркарите, а некои како познатиот водител Конан О’Брајан, на почетокот на своето шоу им покажа на гледачите како американските кошаркари си поигрувале со Србија.

  Тој на гледачите им објаснил дека поради авторските права не може да пушти снимка од финалниот меч, а потоа во игра „два на два“ во студиото повика двјца млади луѓе облечени во дресови на САД и две дечиња кои ја преставуваа Србија.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.