6 C
Skopje
вторник, април 16, 2024
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Невиден срам: Мајка повикана на родителски состанок, поради цртежот на ќерка си (фото)

  Мајката Маргарет Стивенсон од Килмарнок во Шкотска доживеала невиден срам кога дошла на родителски состанок во училиштето на својата ќерка.

  Оваа 39-годишна мајка сакала да пропадне во земја кога видела што нацртала нејзината седумгодишна ќерка за домашна задача.

  Девојчето Луси, имено, ја нацртало мајката во кревет како повраќа после една пијана ноќ и покрај тоа напишала:

  „Во неделата мојата мајка беше болна. Пиеше одвратни сокови и требаше да се одмара“.

  Учителката одговорила: – Се надевам дека брзо ќе биде подобро.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.