6 C
Skopje
вторник, декември 6, 2022

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Фуркан Салиу: Ова што го слушнав, вечерва не ми дава да заспијам- 3 годишно дете умрело пред очите на родителите

  Новинарот Фуркан Салиу вечерва на социјалните мрежи пренесе трагичен случај, сторија за која вели дека не му дава да заспие. – Скоро секој ден слушам...

  БОГОРОДИЦА СПАСИЛА ЦЕЛО СЕМЕЈСТВО ОД МАГИИТЕ НА СОСЕДИТЕ: Жената се колне дека се било вака!

  Што не направија! Ни шетаат по дома, особено кога сме на терен или кога ќе стигне платата. Ги праќаат децата да фрлат кокошка или...

  (ВИДЕО) Мојата свекрва истура сол во исечен лимон, веднаш започнав и јас штом дознав зошто

  Сите сме слушнале за многуте корисни својства на лимонот. Се користи при готвење, додаден за време на конзервирање и исто така како додаток во...

  Аркан во своите сефови чувал нешто што во тоа време го немал никој друг на овие простори: Еве што е тоа!

  Павле Стевовиќ, финансискиот директор на сите претпријатија на Жељко Ражнатовиќ Аркан, пред нотар во Нови Сад открил што се Аркан чувал во своите сефови,...

  НЕВЕСТА СМИСЛИЛА ПЕКОЛНА ОДМАЗДА ЗА СВЕКРВАТА И СВЕКОРОТ: НЕМА ДА ЗАБОРАВАТ ШТО ИМ НАПРАВИ

  Невеста тврди дека нејзиниот свекор и свекрва намерно се обиделе да го блокираат нејзиното унапредување на работа за да ја принудат да ги слуша нивните барања за свадба бидејќи тие тврделе дека е „премногу зафатена со нејзината кариера“.

  Меѓутоа, нивната стратегија се вратила назад кога жената решила да облече евтин црн фустан на денот на свадбата , а пред тоа, за инает, издвоила огромна сума за фенси фустан за работа. Невестата се надевала дека „одмаздничкиот“ фустан ќе им даде до знаење на родителите на нејзиниот сопруг дека нејзината работа е исто толку важна како и денот на нејзината венчавка и дека нивните напори да ја одвратат да се фокусира на нејзината кариера пропаднале.

  Тие побараа од мојот сопруг постојано да ми се јавува на работа“ Одејќи на Редит за да ја објасни приказната за нејзиниот фустан, сега веќе разведената жена рече: „ Родителите на мојот поранешен сопруг сакаа мојата свадба да биде нивна, но јас одбив.

  Мојот поранешен знаеше дека работам на моето унапрадувањеи им кажа на родителите за тоа. „Одлучија да се обидат да го саботираат мојот напредок така што бившиот постојано ме вознемируваше на работа, а дома започнаа долги расправии со мене за да бидам премногу исцрпена за да се фокусирам на работата“, тврди таа. „Кога му го кажав тоа на бившиот, тој ми рече „ако сакаш да имаш мир дома за да можеш да се фокусираш на работата, тогаш препушти се на сè што сакаат моите родители за свадбата“, додава таа.

  Тогаш збеснала поради манипулациите на сопругот и неговите блиски, а жената се одмаздила: „Решив дека малку одмазда е во ред“. Најдов црн фустан од 40 долари на интернет една недела пред свадбата за да ми служи како венчаница. Некаде пред свадбата, мојот шеф ми кажа дека моето унапредување ќе биде објавено на состанок неделата токму кога ќе биде и свадбата. Затоа отидов кај локален дизајнер и купив фустан од 500 долари за тој момент.

  „Тогаш продолжувам и ги убедувам родителите на мојот поранешен сопруг, целото семејство и пријателите што ги поканија (добро, по ѓаволите, тие го пополнија најголемиот дел од списокот со гости на мојата свадба со нивните гости) да дојдат да дознаат дека потрошив многу пари на работен фустан и речиси ништо на фустанот што го носев на свадбата“, продолжува таа.

  „Се сеќавам дека на многу луѓе им реков: „Свадбата едноставно не ми е важна како мојата работа“. Очигледно, тоа навистина ги засрами свекор ми и свекрвата“.

  Родителите на нејзиниот поранешен сопруг ужасно го поднеле ова, но невестата била повеќе од задоволна од нејзината одлука. И долгорочно се исплатеше. „Завршив и го дадов фустанот на помладата сестра на мојот поранешен сопруг… Помина речиси една деценија, се разведов од бившиот и се оддалечив, но според она што последен пат го видов на Фејсбук, таа сè уште го носи фустанот на семејни настани. , и без сомнение го расипува расположението на неговата мајка

  Latest Posts

  Фуркан Салиу: Ова што го слушнав, вечерва не ми дава да заспијам- 3 годишно дете умрело пред очите на родителите

  Новинарот Фуркан Салиу вечерва на социјалните мрежи пренесе трагичен случај, сторија за која вели дека не му дава да заспие. – Скоро секој ден слушам...

  БОГОРОДИЦА СПАСИЛА ЦЕЛО СЕМЕЈСТВО ОД МАГИИТЕ НА СОСЕДИТЕ: Жената се колне дека се било вака!

  Што не направија! Ни шетаат по дома, особено кога сме на терен или кога ќе стигне платата. Ги праќаат децата да фрлат кокошка или...

  (ВИДЕО) Мојата свекрва истура сол во исечен лимон, веднаш започнав и јас штом дознав зошто

  Сите сме слушнале за многуте корисни својства на лимонот. Се користи при готвење, додаден за време на конзервирање и исто така како додаток во...

  Аркан во своите сефови чувал нешто што во тоа време го немал никој друг на овие простори: Еве што е тоа!

  Павле Стевовиќ, финансискиот директор на сите претпријатија на Жељко Ражнатовиќ Аркан, пред нотар во Нови Сад открил што се Аркан чувал во своите сефови,...

  АКТУЕЛНО

  Во следните 20 години, ОВИЕ 9 земји ќе исчезнат од лицето на Земјата – погледнете ја црната листа!

  Дали некогаш сте се запрашале како би изгледал светот доколку некои земји престанат да постојат? Дали некои земји треба да ги проголтаат другите? Многу...

  Искрена исповед на мајка од Скопје: Мамо ти ми викаш да се женам, а ние немаме ниту нов

  Ова е приказна на жена кој искрено ја раскажува својата приказна поради економската состојав во која таа а и многу други граѓани живеат многу...

  Направете го ова и сметките за вода ќе ви се намали

  Заборавете на убава топла када кога можете само да се бањате. Ова значително ја намалува сметката за вода. Сепак, можете да го направите ова...

  СТАРО ВЕРУВАЊЕ, ОДБИВАЊЕТО НА КУМСТВО СЕ СМЕТА СО ГОЛЕМ ГРЕВ: Ако го направите тоа, ве чекаат вакви последици!

  Да се ​​избере некого за кум е голема одлука, а од друга страна е многу голема одговорност кога некој ќе не избере нас за...

  Супер заработка: Балканци чистат риби за 3.000 долари месечно

  Супер заработка: Балканци чистат риби за 3.000 долари месечно Meѓу Баланците нов тренд за брза заработка стана Алјаска. Се повеќе невработени, но и оние кои...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.