6 C
Skopje
недела, јуни 23, 2024
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Невеста на венчавката се фрлила на под, а кога ќе видите кој е младоженецот ќе ви стане јасно (видео)

  Ова не е венчавака на каква што сме навикнати. Невестата се вика Џесика Хејс, а младоженецот Исус Христос.

  Џесика е професорка по теологија во Индија и својот живот го посветила на црквата, па така дошла на идеја да се омажи за Исус Христос.

  Таа го испланирала целото венчавање. Таа се погрижила за ресторан и венчаница. Меѓутоа, наместо размена на бурми, таа легнала на мермерниот под од црквата и така на  Исус Христос му се заколнала на верност.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.