6 C
Skopje
сабота, март 2, 2024
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Невеста купила фустан од втора рака и пронашла белешка со тајна порака внатре

  На Британката белешката и е симпатична и веднаш му напишала за неа на нејзиниот автор

  Една британска невеста купила невестинска облека од продавница за втора употреба и во неа пронашла тајна порака, пишува Дејли Стар. Лора Троуер им рекла на новинарите дека одлучила да го купи фустанот веднаш откако го пробала бидејќи и се допаднал неговиот дизајн.

  Од кадрите се гледа дека горниот дел од фустанот е изработен рачно. Фустан од 150 фунти и одлично прилега на фигурата на Лаура.
  Според изданието, набргу по купувањето, хероината од материјалот обрнала внимание на белешка која била прикачена на внатрешноста на фустанот.

  „Писмото го содржеше името на претходната сопственичка на фустанот и нејзиниот телефонски број. „Девојката ме замоли да и испратам слики од свадбата бидејќи сакаше да види кој ќе го носи нејзиниот фустан “, објасни Троуер.

  На Британката белешката и е симпатична и веднаш му напишала за неа на нејзиниот автор. Се испостави дека претходната сопственичка се викал Фран.

  Ѝ испратив слики од венчавката која се одржа една година подоцна“, рекла Лаура.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.