6 C
Skopje
вторник, август 16, 2022

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Ивана во Германија замина со последните 200 евра и 2 куфера: Сакав да пропаднам во земја од тага, а сега нашиве доле неможам да...

  Ивана Тевих е родена во Крапина. Пред помалку од две години, на 33-годишна возраст, таа почувствува голема потреба за промени. Работела во бутик скоро 12...

  Ослободете се од замор и зајакнете го мозокот: 7 намирници за подобра меморија и концентрација

  Според резултатите од една американска студија која се занимаваше со темата за стареење, се покажа дека храната богата со фолати е добра за мозокот...

  Од ова место мајката божја им дарила пород на многу жени, духовно светилиште во Македонија кое треба да го посетите

  Манастирот „Рождество на Пресвета Богородица“ или познат како е средновековен храм кој се наоѓа на 3 километри над селото Сливница во Преспа. Манастирот датира од...

  Тина била мртва 27 минути. Кога повторно се разбудила напишала три збора кои никој нема да ги заборави:

  Минатото лето Американката Тина Хајнс се бореше да ја преживее битката на нејзиниот живот. Таа е мртва (во клиничка смрт) речиси половина час! И...

  Неверојатна реткост: Роди идентична тројка, а ќе ве воодушеви начинот на кој ги разликува

  Беки Ален, 23 годишната мајка од Ливерпул, донела на свет идентична тројка за што веројатноста е 1:200 милиони – синовите Рок, Роман и Рохан.

  Самата информација дека Беки носи тројка бил голем шок за неа, а откако дошол и резултатот и ДНК тестот и потврдил дека станува збор за идентични бебиња, на нејзината среќа и немало крај. И покрај тоа што сите шпекулираат дека децата се зачнати со вештачко оплодување, Беки тврди дека се било природно и токму затоа шансата да се случи такво нешто е еден спрема 200 милиони.

  Сепак, новопечената мајка тврди дека нема никаков проблем да ги разликува, иако се идентични.

  – Кога беа новороденчиња беше тешко, но никогаш ги немам помешано. Сите имаат младеж околу веѓите и додека на Роман е малку потемен од останатите, Рохан има уште еден и на ногата и така ги разликувам. Докторите останаа во чудо кога видоа дека се идентични и рекоа дека шансата за такво нешто е неверојатно мала – изјави Беки.

  Таа се породила со царски рез, а пред тројката на свет ја донела и ќеркичката Индијана.„Рохан е најгласен, само нешто вика. Роко од друга страна е целосно опуштен, додека Роман е себичен и не сака да дели. Секогаш одат на истите играчки и се обидуваат да дојдат до нив пред своите браќа. Индијана ги обожава и воопшто не е љубоморна, но мислам дека ќе и биде тешко да израсне со тројца браќа“ – изјави Беки.

  Оваа тројка троши околу 130 пелени на неделно ниво, четири кутии марамчиња, а машината за перење константно работи.

  Нивниот татко Лиам Терни не живее со Беки и децата, но помага колку што може.

  Latest Posts

  Ивана во Германија замина со последните 200 евра и 2 куфера: Сакав да пропаднам во земја од тага, а сега нашиве доле неможам да...

  Ивана Тевих е родена во Крапина. Пред помалку од две години, на 33-годишна возраст, таа почувствува голема потреба за промени. Работела во бутик скоро 12...

  Ослободете се од замор и зајакнете го мозокот: 7 намирници за подобра меморија и концентрација

  Според резултатите од една американска студија која се занимаваше со темата за стареење, се покажа дека храната богата со фолати е добра за мозокот...

  Од ова место мајката божја им дарила пород на многу жени, духовно светилиште во Македонија кое треба да го посетите

  Манастирот „Рождество на Пресвета Богородица“ или познат како е средновековен храм кој се наоѓа на 3 километри над селото Сливница во Преспа. Манастирот датира од...

  Тина била мртва 27 минути. Кога повторно се разбудила напишала три збора кои никој нема да ги заборави:

  Минатото лето Американката Тина Хајнс се бореше да ја преживее битката на нејзиниот живот. Таа е мртва (во клиничка смрт) речиси половина час! И...

  АКТУЕЛНО

  Печалбарска сцена што го расплака целиот Балкан: Се збогуваат на автобуска станица, тој заминува без неа и детето …

  Фотографијата од младиот брачен пар што се разделува на автобуската станица во Тузла за кратко време ги запали социјалните мрежи и предизвика коментари полни...

  Бидете внимателни со вашите сметки во Грција! Лажат (ФОТО)

  Балканка решила да ги предупреди нашите граѓани за шеми кои се прават во рестораните во соседна Грција. Таа прецизира дека кога им дале забелешка...

  Татkото бил „презафатен“ со мобилниот за да го погледне синот – 2 минути подоцна ја сфатил својата грешка

  Технологијата ни даде неверојатни можности за комуникација кои беа научна фантастика со децении. Технологијата, а особено телефоните, не поврза и не раздели повеќе од...

  Мајката го оставила момчето (3) на гробишта, но Господ се погрижил за него

  Бог е секогаш со нас. Тој нè чува и бдее над сите околу нас. Така тој се грижел за 3-годишно момче кое мајка му,...

  (ЦЕЛА ПРОЦЕДУРА) Бугарски пасош: Трендот не запира, како најлесно до него?

  Не запира бранот на граѓани кои речиси секојдневно се упатуваат кон соседна Бугарија . Причината-бугарски пасош. Бројките рушат рекорди а источниот регион и градот Делчево и...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.