6 C
Skopje
вторник, јули 5, 2022

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  ФОТО: Сопругот ја пофалил за изгледот и фустанот – потоа забележал згрозувачки детаљ, а за се е виновен нивниот син

  Иако жените не се облекуваат убаво за другите, секогаш се среќни кога добиваат комплименти за изгледот, особено ако е од партнерот. И се е...

  Нова визија на познатиот Никола: “Предвидува дека ќе ни се случи нешто кое никој го нема видено”

  Сега е регресотерапевт, хипнотерапевт и психички астролог, тој тврди дека во своите визии видел големи турбуленции во кралското семејство. Николас Аујула (35) од Лондон, уште...

  Чудо: Калуѓерка не знаела дека е бремена, родила здраво дете!

  Во италијанскиот град Риети се случила една несекојдневна работа – во една од болниците, калуѓерка родила дете. Калуѓерката, чие име не е познато, во вторникот...

  ФОТО: Воспитувачката на стомакот на детето напишала порака за неговата мајка- жената запрепастена

  Една мајка од САД се сретнала со необична комуникација со воспитачките од градинката на својот син. Имено таа на фејсбук објавила ффотографија од својот син,...

  НБА: Кари 11 тројки, Томас 44 поени (видео)

  Стеф Кари од Голден Стејт,Ајзеа Томас од Бостон, Кентавијус Колдвел-Поуп од Детроит и Ерик Бледсо од Феникс блескаа изминатата ноќ во НБА лигата, која донсесе продолжување на победничката серија во која се наоѓаат кошаркарите на Мајами.

  Кошаркарите на Голден Стејт, иако резултатот не го покажува тоа, лесно го совладаа Шарлот 116:111. Блескаше Стеф Кари со 39 поени, а одлично го следеше Клеј Томпсон со 29 поени. Кари имаше неверојатна реализиција за тројка, тој погоди 11 поени од 15 обиди.

  https://youtu.be/ne7PuU2luZU

  Бостон, во дербито на Истокот, славеше над Торонто 109:104, а мечот го обележа Ајзеа Тома со 44 поени, 19 од нив бекот на Бостон постигна во последната четвртина, која Селтикс ја добија со 32:19.

  Чикаго ја декласира Оклахома со 128:100. Џими Батлер кај Чикаго и Расел Вестбрук кај Оклахома постигнаа по 28 поени.

  Њујорк славеше во дуелот со Бруклин 95:90, Индијана на Флорида го надигра Орландо 98:88, а Далас ја запиша третата победа во низа, откако славеше против Филалделфија 113:95.

  Мајами ја порази Атланта 116:93 и забележа деветтата победа во низа. Горан Драгиќ со 28 поени го предводеше Мајами, додека Хасан Вајтсајд имаше двоен ефект од 18 поени и исто толку скокови.

  ЛА Клиперс забележаа триумф во дуелот со Феникс 124:114. Блејк Грифин ги предводеше Клиперси со 29 поени, додека кај Феникс најефикасен беше Ерик Бледсо со 41 поен.

  Кливленд ја растури Минесота со 125:97, а тимот го предводеше Леброн Џејмс со 27 поени, 12 асистенции и 8 скокови, додека Кајри Ирвинг имаше 14 поени и асистенции.

  Кентавијус Колдвел-Поуп уфрли 38 поени во триумфот на Детроит над Њу Орлеанс од 118:98, додека Мемфис славеше во Денвер 119:99.

  Latest Posts

  ФОТО: Сопругот ја пофалил за изгледот и фустанот – потоа забележал згрозувачки детаљ, а за се е виновен нивниот син

  Иако жените не се облекуваат убаво за другите, секогаш се среќни кога добиваат комплименти за изгледот, особено ако е од партнерот. И се е...

  Нова визија на познатиот Никола: “Предвидува дека ќе ни се случи нешто кое никој го нема видено”

  Сега е регресотерапевт, хипнотерапевт и психички астролог, тој тврди дека во своите визии видел големи турбуленции во кралското семејство. Николас Аујула (35) од Лондон, уште...

  Чудо: Калуѓерка не знаела дека е бремена, родила здраво дете!

  Во италијанскиот град Риети се случила една несекојдневна работа – во една од болниците, калуѓерка родила дете. Калуѓерката, чие име не е познато, во вторникот...

  ФОТО: Воспитувачката на стомакот на детето напишала порака за неговата мајка- жената запрепастена

  Една мајка од САД се сретнала со необична комуникација со воспитачките од градинката на својот син. Имено таа на фејсбук објавила ффотографија од својот син,...

  АКТУЕЛНО

  ПОВЕЌЕ НЕМА СРАМЕЊЕ: Завиткајте ги нозете во алуминиумска фолија и ќе престанат да ви се потат

  Потењето на нозете може да биде многу непријатно, особено ако сте по цел ден во исти чевли. Грижата за стапалата е задолжителна и не...

  Никако не ја купувајте оваа риба бидејќи го нарушува вашето здравје: Во неа вбризгуваат се и сешто, и може да предизвика рак

  Многу намирници се генетски модифицирани и како такви предизвикуваат канцерогени заболувања. Нагласуваме дека е итекако важно што внесувате во вашиот организам и затоа водете сметка...

  КОЈ ГО ПИЕ ОВОЈ 1 ВИТАМИН, КОМАРЦИТЕ БЕГААТ ОД НЕГО: Д-р Несторовиќ откри СТАР РЕЦЕПТ, кој многумина сакаа да го СЛУШАТ!

  Скоро и да не постои човек кој не почувствувал на своја кожа колку е досадно и иритирачко чешањето предизвикано од у бод од комарец....

  Таа има 21, тој 54: „Сите мислат дека сум со него поради пари“ но незнаат дека

  Можеби звучи како клише, но да, возраста е само бројка, а оваа Американка, која својата слава ја стекна со споделување видеа со своето 33...

  Ја додадов на Фејзбук за да ја прашам: ”Каде си мила мамо и зошто ме остави?”, но ме блокира

  Животната приказна на Малиот Дејан ќе ви го скр ши срцето. Додека неговите врсници се грижат какви телефони или патики имаат, едина есетгодишниот Дејан...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.