6 C
Skopje
недела, јули 21, 2024
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  НБА: ГС постигна 50 поени за четвртина, трипл-дабл на Леброн

  По паузата за Ол-стар викендот, во ноќта помеѓу четвртокот и петокот, продолжија возбудувањата во НБА лигата. Победи забележаа водечките екипи Голден Стејт, Кливлен, Хјустон, а одлично деби за новите тимови имаа Лу Вилијамс (Хјустон) и Демаркус Казинс (Њо Орлеанс). Кошаркарите на Голден Стејт Вориорс против ЛА Клиперс одиграа една од најдобрите четвртини во историјата на НБА лигата во која постигнаа 50 поени.

  Голден Стејт славеше над Клиперси 123:113, го запишаа 48-от триумф во 57-от натпревар сезонава и влегоа во историските книги на НБА лигата бидејќи во третиот период постигнаа 50 поени.

  Последне тим кој успеа да дојде до вакво оставрување беа ЛА Лејкерс во 2014 година, кога на натпреварот со Њујорк во една четвртина постигнаа 51 поен.

  Најдобриот тим во лигата го предводеше Кевин Дурент со 25 поени, 15 скокови и 7 асистенции, додека најефикасен во тимот беше Стеф Кари со 35 поени (6/10 за три).

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.