6 C
Skopje
вторник, декември 6, 2022

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Фуркан Салиу: Ова што го слушнав, вечерва не ми дава да заспијам- 3 годишно дете умрело пред очите на родителите

  Новинарот Фуркан Салиу вечерва на социјалните мрежи пренесе трагичен случај, сторија за која вели дека не му дава да заспие. – Скоро секој ден слушам...

  БОГОРОДИЦА СПАСИЛА ЦЕЛО СЕМЕЈСТВО ОД МАГИИТЕ НА СОСЕДИТЕ: Жената се колне дека се било вака!

  Што не направија! Ни шетаат по дома, особено кога сме на терен или кога ќе стигне платата. Ги праќаат децата да фрлат кокошка или...

  (ВИДЕО) Мојата свекрва истура сол во исечен лимон, веднаш започнав и јас штом дознав зошто

  Сите сме слушнале за многуте корисни својства на лимонот. Се користи при готвење, додаден за време на конзервирање и исто така како додаток во...

  Аркан во своите сефови чувал нешто што во тоа време го немал никој друг на овие простори: Еве што е тоа!

  Павле Стевовиќ, финансискиот директор на сите претпријатија на Жељко Ражнатовиќ Аркан, пред нотар во Нови Сад открил што се Аркан чувал во своите сефови,...

  НБА: ГС најдобар тим во лигата, Кливленд повторно прв на Истокот

  Трета година по ред екипата на Голден Стејт Вориорс е најдобриот тим во регуларниот дел од сезоната во НБА лигата. Првото место во лигата, Вориорс, го обезбедија со победата во Феникс и поразот на Сан Антонио од ЛА Лејкерс. Во исто време Кливленд со победата во Бостон се врати на челната позиција во Источната конференција.

  Голден Стејт ја освои првата позивија на Западот и ја обезбеди предноста на домашниот терен низ целиот плејоф, откако победи во Аризона кај Феникс 120:111, а во исто време Сан Антонио неочекувано загуби од ЛА Лејкерс 95:102.

  Стеф Кари постигна 28 поени во првото полувреме, мечот го заври со 42 поени, 11 асистенции и 5 скока, а Голден Стејт ја забележа 13-та победа во низа.

  Вориорс на овој меч играа без Дрејмонд Грин и Андре Игудала кои одмораа пред почетокот на плејофот.

  Без двајцата најдобри играчи, Каваи Ленард и Ламаркус Олдриџ (одиграа по 14 минути), кои имаа лимитирана минутажа, Сан Антонио загуби од Лејкерси 95:102. Лејкерси ја прекинаа серијата од осум порази во дуелите со Спарси, а до триумфот во тексас ги предводеше Енис со 19 поени.

  Дербито во Бостон, каде гостуваше актуелниот првак Кливленд директно решаваше за првото место на Истокот. Кливленд го декласира домаќинот со 114:91, благодарение на доминантната игра на Леброн Џејмс кој имаше учинок од 36 поени, 10 скока и 6 асистенции.

  Двата тима до крајот на сезоната Кливленд има една победа повеќе од Бостон и подобар меѓусебен скор, порад што е извесно дека тие ќе го освојат првото место на Истокот.

  На другите натпревари: Клиперси го победија Далас 112:101, Оклахома славеше над Мемфис 103:100, а на Вестбрук му недостигаше еден скок за трип-дабл (45 поени, 10 асистенции, 9 скока), Мајами славеше во Шарлот 112:99, а Хјустон го победи Денвер 110:104.

  Latest Posts

  Фуркан Салиу: Ова што го слушнав, вечерва не ми дава да заспијам- 3 годишно дете умрело пред очите на родителите

  Новинарот Фуркан Салиу вечерва на социјалните мрежи пренесе трагичен случај, сторија за која вели дека не му дава да заспие. – Скоро секој ден слушам...

  БОГОРОДИЦА СПАСИЛА ЦЕЛО СЕМЕЈСТВО ОД МАГИИТЕ НА СОСЕДИТЕ: Жената се колне дека се било вака!

  Што не направија! Ни шетаат по дома, особено кога сме на терен или кога ќе стигне платата. Ги праќаат децата да фрлат кокошка или...

  (ВИДЕО) Мојата свекрва истура сол во исечен лимон, веднаш започнав и јас штом дознав зошто

  Сите сме слушнале за многуте корисни својства на лимонот. Се користи при готвење, додаден за време на конзервирање и исто така како додаток во...

  Аркан во своите сефови чувал нешто што во тоа време го немал никој друг на овие простори: Еве што е тоа!

  Павле Стевовиќ, финансискиот директор на сите претпријатија на Жељко Ражнатовиќ Аркан, пред нотар во Нови Сад открил што се Аркан чувал во своите сефови,...

  АКТУЕЛНО

  Во следните 20 години, ОВИЕ 9 земји ќе исчезнат од лицето на Земјата – погледнете ја црната листа!

  Дали некогаш сте се запрашале како би изгледал светот доколку некои земји престанат да постојат? Дали некои земји треба да ги проголтаат другите? Многу...

  Искрена исповед на мајка од Скопје: Мамо ти ми викаш да се женам, а ние немаме ниту нов

  Ова е приказна на жена кој искрено ја раскажува својата приказна поради економската состојав во која таа а и многу други граѓани живеат многу...

  Направете го ова и сметките за вода ќе ви се намали

  Заборавете на убава топла када кога можете само да се бањате. Ова значително ја намалува сметката за вода. Сепак, можете да го направите ова...

  СТАРО ВЕРУВАЊЕ, ОДБИВАЊЕТО НА КУМСТВО СЕ СМЕТА СО ГОЛЕМ ГРЕВ: Ако го направите тоа, ве чекаат вакви последици!

  Да се ​​избере некого за кум е голема одлука, а од друга страна е многу голема одговорност кога некој ќе не избере нас за...

  Супер заработка: Балканци чистат риби за 3.000 долари месечно

  Супер заработка: Балканци чистат риби за 3.000 долари месечно Meѓу Баланците нов тренд за брза заработка стана Алјаска. Се повеќе невработени, но и оние кои...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.