6 C
Skopje
среда, февруари 21, 2024
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  НБА: ГС води против Кливленд (видео)

  ошаркарите на Голден Стејт Вориорс поведоа со 1-0  во финалната серија НБА лигата. Во ноќта помеѓу четвртокот и петокот, кошаркарите на актуелниот шампион го совладаа Кливленд со 104:89.

  kari_golden

  Првиот натпревар од репризата на минатосезонската финална серија, го решија играчите кои секогаш делуваат од втор план во играта на Голден Стејт. Првите ѕвезди во тимот Стеф Кари и Клеј Томпсон заедно постигнаа само 20 поени, но нивниот лош шутерски натпревар го надополнија Шон Ливингстон кој со 20 поени беше најефикасен кај Вориорс, односно Дрејмонд Грин (16 поени, 11 скокови, седум асистенции, четири украдени топки), Харисон Барнс (13 поени), Андре Игудала (12 поени, седум скокови, шест асистенции), Ендрју Богут (10 поени).

  Кливленд го предводеше Кајри Ирвинг со 26 поени, Леброн Џејмс беше на чекор до трипл дабл (23 поени, 12 скокови, девет асистенции), а Кевин Лав имаше учинок од 17 поени и 13 скокови.

  https://www.youtube.com/watch?v=QWEIptWbBoU

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.