6 C
Skopje
сабота, септември 24, 2022

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Кинески професор: 6 начини за лекување на вртоглавица

  Кинескиот професор Ли Гуилин нуди сет од 6 вежби кои помагаат при вртоглавица Без разлика која е причината за вртоглавицата, секој што чувствува вртоглавица може...

  Најсилниот природен лек на светот – рецепт стар со векови за лекување на алергија

  Доколку патите од кивање, солзење на очите, течење од нос, црвенило и отоци на слузокожата, особено пролетно време, веројатно станува збор за симптоми на...

  Лek од Библијата cтap 3000 години кoj гo oбнoвyвa имyнитeтoт и пpoчиcтyвa oд тokcини

  Маслиновиот лист има многу лековити својства. Олеуропеинот е најактивното соединение во лисјата на маслиновото масло кое има докажан терапевтски ефект. Маслиновото дрво се споменува...

  Дали кога ќе станете од спиење на вашата перница е влажна : Причината за тоа ќе ве изненади

  Она што често знае да се случи е после спиење, на перницата да направиме мала „бара“ од плуканка, а на многу луѓе тоа многу...

  НБА: Батлер 40 поени, Вестбрук трипл дабл

  Денвер, Портланд, Чикаго, Сакраменто и Индија забележаа победи во НБА лигата, во натпреварите кои се одиграа изминатата ноќ. Индивидуално белснаа Џими Батлер од Чикаго и Расел Вестбрук од Оклахома кој го забележа петтиот трипл дабл во сезоната.

  https://www.youtube.com/watch?v=XKJ5jIOgIXU

  Чикаго Булс славеше над ЛА Лејкерс 118:110, најмногу поради партијата во стилот на Мајкл Џордан, која ја пружи Џими Батлер. Крлиниот играч на Булс натпреварот го заврши со 40 поени, седум скока и шест асистенции.

  Расел Вестбрук оствари нов трипл дабал, но тоа не беше доволно Оклахома да слави против Индијана. Оклахома загуби по продолжението 111:115, а Вестбрук имаше учинок од 31 поен, 11 скокови и 15 асистенции. Индијана ја предводеше Џеф Тиг со 30 поени, пет скока и девет асистенции. Поранешниот играч на Атланта осум од своите 30 поени постигна во продолжението.

  Сакраменто славеше против Торонто 102:99, благодарение на Руди Геј (23 поени) и Демаркус Казинс (19 поени, 10 скока). Кајл Лаури со 25 поени, осум скока и шест асистенции го предводеше Торонто.

  Домашна победа над Јута запиша Денвер 105:91. Петмина играчи на Денвер постигнаа двоцифрен број на поени, а најефикасен беше Џамал Мари со 18, додека кај Јута Гордон Хејвурд реалзира 25 поени.

  Портланд во Бруклин ја прекина низата од три порази и ја запиша шесттата сезонска победа. Си Џеј Макалум со 33 поени го предводеше Портланд до победата 129:109. Робин Лопез беше најефикасен кај Бруклин со 21 поен.

  Latest Posts

  Кинески професор: 6 начини за лекување на вртоглавица

  Кинескиот професор Ли Гуилин нуди сет од 6 вежби кои помагаат при вртоглавица Без разлика која е причината за вртоглавицата, секој што чувствува вртоглавица може...

  Најсилниот природен лек на светот – рецепт стар со векови за лекување на алергија

  Доколку патите од кивање, солзење на очите, течење од нос, црвенило и отоци на слузокожата, особено пролетно време, веројатно станува збор за симптоми на...

  Лek од Библијата cтap 3000 години кoj гo oбнoвyвa имyнитeтoт и пpoчиcтyвa oд тokcини

  Маслиновиот лист има многу лековити својства. Олеуропеинот е најактивното соединение во лисјата на маслиновото масло кое има докажан терапевтски ефект. Маслиновото дрво се споменува...

  Дали кога ќе станете од спиење на вашата перница е влажна : Причината за тоа ќе ве изненади

  Она што често знае да се случи е после спиење, на перницата да направиме мала „бара“ од плуканка, а на многу луѓе тоа многу...

  АКТУЕЛНО

  Искрена исповед на мајка од Скопје: Мамо ти ми викаш да се женам, а ние немаме ниту нов

  Ова е приказна на жена кој искрено ја раскажува својата приказна поради економската состојав во која таа а и многу други граѓани живеат многу...

  Направете го ова и сметките за вода ќе ви се намали

  Заборавете на убава топла када кога можете само да се бањате. Ова значително ја намалува сметката за вода. Сепак, можете да го направите ова...

  СТАРО ВЕРУВАЊЕ, ОДБИВАЊЕТО НА КУМСТВО СЕ СМЕТА СО ГОЛЕМ ГРЕВ: Ако го направите тоа, ве чекаат вакви последици!

  Да се ​​избере некого за кум е голема одлука, а од друга страна е многу голема одговорност кога некој ќе не избере нас за...

  Супер заработка: Балканци чистат риби за 3.000 долари месечно

  Супер заработка: Балканци чистат риби за 3.000 долари месечно Meѓу Баланците нов тренд за брза заработка стана Алјаска. Се повеќе невработени, но и оние кои...

  БАБИЧКА ОД СКОПЈЕ: ЈАС ГИ РОДИВ, ГИ ЧУВАВ, ГИ ШКОЛУВАВ, КОГА ТРЕБАШЕ ТИЕ МЕНЕ ДА МЕ ЧУВААТ МЕ ОСТАВИЈА ВО ДОМ

  Осумдесет годишната Баба Олга од Скопје веќе 5 години живее во Дом за стари лица. Ја раскажува својата приказна како после толку годони се...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.