6 C
Skopje
вторник, април 16, 2024
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  На таванот собираше прашина. Тогаш мојот сопруг ги засука ракавите и ја преобрази старата комода. Само да можеше да ја видиш радоста во очите на нашата ќерка!

  Многу деца сакаат да се дружат во кујната за да и помогнат на мама. Иако таквата помош честопати повеќе ја спречува, таа всушност е многу утешна.

  Во исто време, го учи детето домашна задача, ред, одговорност. Затоа е корисно децата да имаат кујна за играчки!

  Стариот ормар со фиоки (комода, облекување маса) лесно може да се претвори во место за детски игри. Погледнете ги упатствата:

  Еве го „објектот“ додека не се трансформира:
  Еве кои делови треба да ги купите: нови додатоци, прицврстувачи, закачалки…

  Расклопете ги фиоките, исчистете ги, избрусете ги и покријте ги со весели бои.
  ЦД-а се идеални за рингли, а плочата за готвење лесно се прави од лист иверица со дупчени дупки во неа.

  Ставете метален сад за мијалник.
  Можете дури и да симулирате оган со инсталирање на LED диоди на батерии под ЦД-ата.

  Сè изгледа реално, а не некоја пластика!
  Налепници, дополнителни елементи и други украси – што и да сугерира имагинацијата.

  Времето поминато во ремоделирање вреди! Очигледно е дека малата домаќинка обожава да готви во својата нова кујна…
  Таа изгледа супер среќна!

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.