6 C
Skopje
вторник, март 21, 2023

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Исповед на очајна сопруга: Маж ми изневерува со братучедка ми и не знам што да правам

  Месец дена сум во хаос. Сè тргна наопаку од моментот кога за прв пат дознав дека братучедка ми има нешто повеќе со мојот сопруг...

  Спаси човечки живот: Древен кинески трик ги спасува луѓето по мозочен удар!

  Игла може да го спаси животот на пациент со мозочен удар. Овој совет е од кинески професор. Чувајте игла или игла за шприц во вашата...

  Ако одите да ги посетите вашите роднини на гробишта: 4 забрани кои не треба да се прекршуваат

  Ако одите да ги посетите вашите роднини на гробишта, има 4 забрани кои не смеете да ги прекршите за да не привлечете несреќа и...

  Баба ми секогаш ме нарекуваше странец, а не нејзин внук. Пораснав и станав богат. Еден ден таа дојде на мојата работа

  Од кога се сеќавам, баба ми секогаш ме нарекуваше странец, а не домородец. Зошто се одлучила така, не знам. На крајот на краиштата, надворешно...

  На Србин во САД му се закануваат 32 години затвор: На полицаецот кој го сопрел му понудил марихуана

  Триесетгодишен Србин од Нов Белград бил уапсен во Колорадо откако му понудил неколку килограми канабис на полицаец кој го запрел поради тоа што возел и гледал во телефонот, информираат српските медиуми.

  Станува збор за Ненад Стелиќ, кој живее во Чикаго со работна виза. Србинот бил запрен од полицаец од Колорадо во петокот попладне во Јута, откако бил забележан како праќа пораки на мобилниот телефон додека вози.

  Член на полициската патрола во извештајот напишал дека при сопирањето на џипот на Стелиќ, од автомобилот почувствувал силен мирис на сирова марихуана и освежувач на воздух. На прашањето на полицаецот колку марихуана има во возилото, Штелиќ, кој возел од Калифорнија до Денвер за да ги посети пријателите, одговорил дека нема ништо.

  Кога полицаецот рекол дека се чувствува силен мирис на марихуана, Србинот се извинил и му рекол дека претходно пушел марихуана во автомобилот.

  Потоа, еден од полицајците го пребарал автомобилот и пронашол шест големи црни кеси за ѓубре, во кои имало помали вакумирани вреќи со марихуана со тежина од околу 70 килограми, се вели во извештајот.

  Стелиќ во одбрана им рекол на полициајците дека самиот ја одгледувал марихуаната во фабрика во Сан Франциско и дека ја транспортира во Чикаго или во Њујорк. Полицаецот понатаму во извештајот напишал дека Србинот го прашал дали го снима претресот и нивниот разговор, а откако добил потврден одговор, му прдложил на полицаецот да престане со снимање.

  Притоа му рекол да му остави неколку килограми канабис, а потоа и двајцата да си продолжат по својот пат.

  Очигледно полицаецот не го прифатил предлогот, бидејќи Србинот од Нов Белград сега се соочува со кривични дела за поткуп, како и поседување на марихуана со намера за дистрибуција. Ако биде осуден за поткуп, може да добие од 4 до 16 години затвор. Доколу пак биде осуден за поседување, во затвор би останал дури 32 години.

  Latest Posts

  Исповед на очајна сопруга: Маж ми изневерува со братучедка ми и не знам што да правам

  Месец дена сум во хаос. Сè тргна наопаку од моментот кога за прв пат дознав дека братучедка ми има нешто повеќе со мојот сопруг...

  Спаси човечки живот: Древен кинески трик ги спасува луѓето по мозочен удар!

  Игла може да го спаси животот на пациент со мозочен удар. Овој совет е од кинески професор. Чувајте игла или игла за шприц во вашата...

  Ако одите да ги посетите вашите роднини на гробишта: 4 забрани кои не треба да се прекршуваат

  Ако одите да ги посетите вашите роднини на гробишта, има 4 забрани кои не смеете да ги прекршите за да не привлечете несреќа и...

  Баба ми секогаш ме нарекуваше странец, а не нејзин внук. Пораснав и станав богат. Еден ден таа дојде на мојата работа

  Од кога се сеќавам, баба ми секогаш ме нарекуваше странец, а не домородец. Зошто се одлучила така, не знам. На крајот на краиштата, надворешно...

  АКТУЕЛНО

  Трагедија дома: Два питбула уби ле 2-годишно девојче и нејзиниот 5-месечен брат пред очите на нивната мајка

  Трагедија се случила во предградијата на американскиот град Мемфис, пишува NBC. Две кучиња ги нападнале и ги убиле децата на семејството кое ги одгледувало. Повредена...

  Во следните 20 години, ОВИЕ 9 земји ќе исчезнат од лицето на Земјата – погледнете ја црната листа!

  Дали некогаш сте се запрашале како би изгледал светот доколку некои земји престанат да постојат? Дали некои земји треба да ги проголтаат другите? Многу...

  Искрена исповед на мајка од Скопје: Мамо ти ми викаш да се женам, а ние немаме ниту нов

  Ова е приказна на жена кој искрено ја раскажува својата приказна поради економската состојав во која таа а и многу други граѓани живеат многу...

  Направете го ова и сметките за вода ќе ви се намали

  Заборавете на убава топла када кога можете само да се бањате. Ова значително ја намалува сметката за вода. Сепак, можете да го направите ова...

  СТАРО ВЕРУВАЊЕ, ОДБИВАЊЕТО НА КУМСТВО СЕ СМЕТА СО ГОЛЕМ ГРЕВ: Ако го направите тоа, ве чекаат вакви последици!

  Да се ​​избере некого за кум е голема одлука, а од друга страна е многу голема одговорност кога некој ќе не избере нас за...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.