6 C
Skopje
недела, март 26, 2023

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Невеста се чувствувала чудно на својата венчавка, а кога докторот и ја прегледал главата, останал во шок

  Зошто вакво нешто да се случи на најубавиот ден од животот? Зошто воопшто да се случи такво нешто? Доктор Едвард Паначек од Сакраменто, Калифорнија, имал...

  Бев во кома, а докторите сакаа да ја исклучат машината: Тато ми постави едно прашање и ми го спаси животот, тоа е чудо

  Адел Руд (32) во својата исповед рече дека болничкиот персонал му кажал на нејзиното семејство дека е клинички мртва и дека мора да почнат...

  Млада жена и рекла на баба и дека сопругот изневерува и добила одговор кој не го очекувала! погледнете

  Инспиративна вирална приказна која станува вирална ќе ви покаже како да се справите со сите пречки што животот ви ги фрла на патот. Една млада...

  Погледнете како возач дрско почнал да задева велосипедистка, но налетал на погрешна личност

  Велосипедистка им се одмаздила на возач на комбе и на неговата сопатничка што и пречеле на раскрсница бркајќи им го возилото и безмилосно му...

  На свекрва ми која има 55 години и забранувам да излегува со мажи, мора да ми помага со внуците

  Имам само 23 години, но ја почувствував радоста на мајчинството. Ќерка ми се роди пред три месеци. Јас сум среќно оженета и имам прекрасен сопруг. Владимир добро заработува, тој е програмер. Мајчинството е, се разбира, прекрасно.

  Сакам да поминувам време со бебето, да шетам со него. Што да кажам, заедно со ќерка ми правам апсолутно се. Често ја носам со мене низ станот, ја оставам сама во креветчето на многу кратко време. Му се посветив на нашето мало ангелче.

  Единствено што ме загрижува е однесувањето на мајката на Владимир. Засега сите живееме заедно. Таа има 55 години. Сама го одгледала својот син. Таа се обиде да му обезбеди се што му треба. Таа е љубезна, допадлива, неконфликтна, насмеана, често се шегува. Нема да кријам дека кога се омажив се гордеев што имав таква свекрва.

  Нејзиното однесување почна да се менува кога забременив. Колку стомакот ми се зголемуваше, толку повеќе зачудувачки работи забележував. На пример, свекрвата пие чај во кујната, гледајќи во сон низ прозорецот. „Ани, наскоро ќе станеш мајка. Каква радост! Колку и јас би сакала бебе, од сакан маж…“

  Бев изненаден од нејзините зборови кажани на глас. Бев сигурна дека свекрва ми нема никого. Одеше на работа, посетуваше теретана, салони за убавина. Го одржува станот чист и уреден. Како успева да го направи сето тоа?

  Кога се роди ќерка ми, се разбира, се потпирав на помошта на свекрва ми. Но, таа се повлече! Сè почесто почна да исчезнува некаде. Претходно таа рече дека е во посета на пријател. Сега таа мистериозно молчи, се шминка, се облекува, се врти пред огледалото цел час, за време на потресниот плач на нејзината внука. Сама се грижам за ќерка ми, свекрва ми не ми помага.

  Мислам дека најде некој и сака да си го среди личниот живот. Но, тој го избра најнеповолниот момент за тоа. Таа имаше толку многу време за тоа порано. Зошто сега? Сега кога сум на породилно, сакам да одам и во козметички салон да се разгалувам за да не ја изгубам привлечноста кон маж ми. Сакам да одам и во теретана, но не можам, немам со кого да го оставам бебето.

  На 55 години треба да се мисли на своите внуци, а не да се обидува да скокне на последната банда. Младоста ти ја нема, ако не успеа да се омажиш порано, да создадеш силно семејство, зошто сега да трошиш енергија на тоа? На крајот на краиштата, шансата сè да се собере е мала до ништо. Сè има свое време.

  Како да ја убедите свекрвата да не прави глупости?

  Дали мислите дека една млада мајка има право да и каже на својата свекрва како да го живее својот личен живот?
  Дали е во право свекрвата која не сака да поминува време со својата внука?

  Latest Posts

  Невеста се чувствувала чудно на својата венчавка, а кога докторот и ја прегледал главата, останал во шок

  Зошто вакво нешто да се случи на најубавиот ден од животот? Зошто воопшто да се случи такво нешто? Доктор Едвард Паначек од Сакраменто, Калифорнија, имал...

  Бев во кома, а докторите сакаа да ја исклучат машината: Тато ми постави едно прашање и ми го спаси животот, тоа е чудо

  Адел Руд (32) во својата исповед рече дека болничкиот персонал му кажал на нејзиното семејство дека е клинички мртва и дека мора да почнат...

  Млада жена и рекла на баба и дека сопругот изневерува и добила одговор кој не го очекувала! погледнете

  Инспиративна вирална приказна која станува вирална ќе ви покаже како да се справите со сите пречки што животот ви ги фрла на патот. Една млада...

  Погледнете како возач дрско почнал да задева велосипедистка, но налетал на погрешна личност

  Велосипедистка им се одмаздила на возач на комбе и на неговата сопатничка што и пречеле на раскрсница бркајќи им го возилото и безмилосно му...

  АКТУЕЛНО

  Трагедија дома: Два питбула уби ле 2-годишно девојче и нејзиниот 5-месечен брат пред очите на нивната мајка

  Трагедија се случила во предградијата на американскиот град Мемфис, пишува NBC. Две кучиња ги нападнале и ги убиле децата на семејството кое ги одгледувало. Повредена...

  Во следните 20 години, ОВИЕ 9 земји ќе исчезнат од лицето на Земјата – погледнете ја црната листа!

  Дали некогаш сте се запрашале како би изгледал светот доколку некои земји престанат да постојат? Дали некои земји треба да ги проголтаат другите? Многу...

  Искрена исповед на мајка од Скопје: Мамо ти ми викаш да се женам, а ние немаме ниту нов

  Ова е приказна на жена кој искрено ја раскажува својата приказна поради економската состојав во која таа а и многу други граѓани живеат многу...

  Направете го ова и сметките за вода ќе ви се намали

  Заборавете на убава топла када кога можете само да се бањате. Ова значително ја намалува сметката за вода. Сепак, можете да го направите ова...

  СТАРО ВЕРУВАЊЕ, ОДБИВАЊЕТО НА КУМСТВО СЕ СМЕТА СО ГОЛЕМ ГРЕВ: Ако го направите тоа, ве чекаат вакви последици!

  Да се ​​избере некого за кум е голема одлука, а од друга страна е многу голема одговорност кога некој ќе не избере нас за...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.