6 C
Skopje
четврток, јули 18, 2024
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  На свадба ги замолил сватовите да станат па ја открил страшната вистина

  Свадбата треба да биде најубавиот момент во животот на еден љубовен пар.

  Барем според традицијата, тие ветуваат  меѓусебно вечна љубов и верност ,но кога еден од партнерите ќе реши да ги каже некоја „валкана „ работа што ја знае за партнерот, тогаш свадбата оди во еден поинаков тек.

  Ако сте на место на невестата која додека биле верени спиела со осум други мажи и сите нив ладнокрвно ги поканила на свадба, не би требало да сте изнанадени од следнава ескалација за време на венчавката.

  Целата приказна ја раскажал гостин кој присуствувал на венчавката во емисијата “The Graham Norton Show”. Приказната се одвивла во Велика Британија.

  -Младоженецот станал и ги замолил сите сватови да станат и да ги превртат нивните чинии.Тие така и направиле, па потоа им рекол, ако имаат црвени ливчиња залепени на нив да останат да стојат а останатите да си седнат.

  Одкако останале одум мажи да стојат, тој рекол:

  -Дами и господа ова се мажите кои спиеле со мојата жена додека бевме верени. Во овој момент одам да го поништам бракот!

  Па ја напуштил салата и заминал.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.