6 C
Skopje
недела, септември 24, 2023
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  На прес на СДСМ и Костадинов се појави девојче од ВМРО-ДПМНЕ – никој не очекуваше да се случи ова (ВИДЕО)

  Политиката најчесто знае да прави поделби, барем тоа можеме да го сфатиме од случувањата особено во нашата држава. Но, понекогаш може да се случи и нешто обратно.

  Социјалдеморатскиот сојуз на Македонија на својот Фејсбук профил објави видео од портпаролот на партијата, Костадин Костадинов, кој пред штаб на ВМРО-ДПМНЕ даваше изјава.

  Во тој момент помина активистка од штабот на ВМРО-ДПМНЕ, која му подари програма на Костадинов, а потоа му порача и да направат една селфи фотографија. Понудата веднаш беше прифатена.

  Во коментари за оваа случка може да се прочитаат само позитивни коментари, а слободно може да се каже и дека вакво нешто ретко се гледа – браво за двајцата.

  Селфи со Костадин Костадинов на барање на млада активистка од штабот на ВМРО-ДПМНЕ во Скопје. Така личи, за фер кампања! Одиме напред!

  Селфи со Костадин Костадинов на барање на млада активистка од штабот на ВМРО-ДПМНЕ во Скопје. Така личи, за фер кампања! Одиме напред!

  Posted by СДСМ – Социјалдемократски сојуз на Македонија on Friday, 5 April 2019

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.