6 C
Skopje
недела, септември 24, 2023
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  На камера фатено необично суштество: „Мислев дека се работи за човек, но кога зумирав, сфатив дека е нешто друго“ (видео)

  На Интернет цесто се појавуваат снимки на кои наводно се гледаат митски суштества, а овојпат Американецот Остин Крег е уверен дека го снимил „Големото стапало“односно Bigfoot.

  Снимката е направена на планинатаПрово во Јута а се чини дека суштествотио исчезнува помеѓу растенијата.

  Дали се работи за мечка? Можеби, дали се работи за човек?… и тоа е можно рекол Крег.

  Но вели дека она што го изненадило е неговата величина.

  „Прво се смеев, но кога зумирав со камерата, не можев да поверувам на своите очи и на она што го гледам“ рекол тој.

  Ае верува дека „Големото стапало“ живее во дивината и е високо околу 2 метри и наликува на огромен мајмун. Приказната за ова суштество потекнува од Северна Америка.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.