6 C
Skopje
вторник, август 16, 2022

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Ивана во Германија замина со последните 200 евра и 2 куфера: Сакав да пропаднам во земја од тага, а сега нашиве доле неможам да...

  Ивана Тевих е родена во Крапина. Пред помалку од две години, на 33-годишна возраст, таа почувствува голема потреба за промени. Работела во бутик скоро 12...

  Ослободете се од замор и зајакнете го мозокот: 7 намирници за подобра меморија и концентрација

  Според резултатите од една американска студија која се занимаваше со темата за стареење, се покажа дека храната богата со фолати е добра за мозокот...

  Од ова место мајката божја им дарила пород на многу жени, духовно светилиште во Македонија кое треба да го посетите

  Манастирот „Рождество на Пресвета Богородица“ или познат како е средновековен храм кој се наоѓа на 3 километри над селото Сливница во Преспа. Манастирот датира од...

  Тина била мртва 27 минути. Кога повторно се разбудила напишала три збора кои никој нема да ги заборави:

  Минатото лето Американката Тина Хајнс се бореше да ја преживее битката на нејзиниот живот. Таа е мртва (во клиничка смрт) речиси половина час! И...

  На интернет вирално се рашири приказната за жена која отишла на гинеколог

  „Подоцна во неделата имав запишан преглед кај гинеколог. Меѓутоа, рано наутро во понеделник, добив повик од докторската ординација, во кој ми беше кажано дека мојата посета е поместена за истото утро во 09:30 часот. Во моментот беше 8:45, патувањето до неговата ординација траеше околу 35 минути, па затоа не немам време за губење.

  Како и повеќето жени, сакам да вложувам малку повеќе напор за мојата хигиена, во такви ситуации, но овој пат не успеав да се средам.

  Така, набрзина се качив по скалите, фрлајќи ги пижамите, го намокрив пешкирот што доаѓаше до мијалникот и енергично го избришав во оваа област, за да можам да го направам тоа. Го фрлив пешкирот во корпата за мрсна облека, облеков облека, скокнав во колата и се упатив кон просторијата за преглед.

  Бев во чекалната само неколку минути кога ме повикаа. Знаејќи ја процедурата, бидејќи сум сигурен во тоа што го правам, скокнав на душекот, погледнав на другиот крај од собата и се преправав дека сум во Париз.

  Бев малку изненаден кога докторот рече: „Па,сте вложивме малку повеќе труд ова утро, а? „Не реагирав.

  По проверката, воздивнав со олеснување и отидов дома. Остатокот од денот е нормален.. малку пазарење, чистење, готвење. Откако се врати од училиште, мојата 7-годишна ќерка си играше, кога одеднаш од бањата извика „Мамо, каде ми е пешкирот?“

  И реков да земе еден од плакарот. Таа одговори: „Не, ми треба тој што беше овде покрај мијалникот, во него го ставив мојот омилен украсни светки и други светки!“

  Никогаш повеќе не се вратив кај овој гинеколог……… .. никој! “

  Latest Posts

  Ивана во Германија замина со последните 200 евра и 2 куфера: Сакав да пропаднам во земја од тага, а сега нашиве доле неможам да...

  Ивана Тевих е родена во Крапина. Пред помалку од две години, на 33-годишна возраст, таа почувствува голема потреба за промени. Работела во бутик скоро 12...

  Ослободете се од замор и зајакнете го мозокот: 7 намирници за подобра меморија и концентрација

  Според резултатите од една американска студија која се занимаваше со темата за стареење, се покажа дека храната богата со фолати е добра за мозокот...

  Од ова место мајката божја им дарила пород на многу жени, духовно светилиште во Македонија кое треба да го посетите

  Манастирот „Рождество на Пресвета Богородица“ или познат како е средновековен храм кој се наоѓа на 3 километри над селото Сливница во Преспа. Манастирот датира од...

  Тина била мртва 27 минути. Кога повторно се разбудила напишала три збора кои никој нема да ги заборави:

  Минатото лето Американката Тина Хајнс се бореше да ја преживее битката на нејзиниот живот. Таа е мртва (во клиничка смрт) речиси половина час! И...

  АКТУЕЛНО

  Печалбарска сцена што го расплака целиот Балкан: Се збогуваат на автобуска станица, тој заминува без неа и детето …

  Фотографијата од младиот брачен пар што се разделува на автобуската станица во Тузла за кратко време ги запали социјалните мрежи и предизвика коментари полни...

  Бидете внимателни со вашите сметки во Грција! Лажат (ФОТО)

  Балканка решила да ги предупреди нашите граѓани за шеми кои се прават во рестораните во соседна Грција. Таа прецизира дека кога им дале забелешка...

  Татkото бил „презафатен“ со мобилниот за да го погледне синот – 2 минути подоцна ја сфатил својата грешка

  Технологијата ни даде неверојатни можности за комуникација кои беа научна фантастика со децении. Технологијата, а особено телефоните, не поврза и не раздели повеќе од...

  Мајката го оставила момчето (3) на гробишта, но Господ се погрижил за него

  Бог е секогаш со нас. Тој нè чува и бдее над сите околу нас. Така тој се грижел за 3-годишно момче кое мајка му,...

  (ЦЕЛА ПРОЦЕДУРА) Бугарски пасош: Трендот не запира, како најлесно до него?

  Не запира бранот на граѓани кои речиси секојдневно се упатуваат кон соседна Бугарија . Причината-бугарски пасош. Бројките рушат рекорди а источниот регион и градот Делчево и...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.