6 C
Skopje
недела, март 26, 2023

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  94-годишна жена раскажала за одмаздата на неверниот сопруг и неговата љубовница

  Одмаздата е слатка работа, но оваа 94-годишна баба од Лос Анџелес отиде над и подалеку. Дорис со своите внуци сподели приказна за еден неверник,...

  Сопругот гледајќи ги снимките од скриената камера во својот дом целосно го променил односот кон сопругата

  Маж од Тајланд поставил видео камери во својот дом, а она што го видел го натерало радикално да го промени односот кон младата сопруга. Многу...

  Сите се зачудени: Имала речиси 400 килограми. Проверете како изгледа сега!

  Уште како мала имала проблем со килограмите, а со текот на годините нејзиниот проблем станувал се поголем и поголем. Амбер Рачди, која достигна 376 килограми,...

  Науката потврди што зависи од тоа дали мажот ќе создаде син или ќерка!

  Една од приказните на бабата дека мажите кои имаат браќа добиваат синови, а оние кои имаат сестри добиваат девојчиња. Истражувачите од Универзитетот во Њукасл во...

  На Деп никој не смее да му пријде, доведе свои луѓе да му готват

  Актерот Џони Деп (55) пристигна во Белград во саботата, каде што престојуваше во пентхаус на луксузен хотел каде што има свој влез во комплексот, како и свој персонал поведе со себе. Во Србија, следниот месец, тие ќе го снимаат филмот „Минамата“, а организаторите се потрудија да му обезбедат строго осигурување и да го заштитат од обожаватели и папараци.

  Деп единствено побара да се сретне со режисерот Емир Кустурица (64).

  „Состанокот ќе го организираме на сетот. Џони ќе снима 15 часа дневно и ќе се обидеме да го усогласиме тоа со обврските на режисерот, кој снима два нови филма. Актерот ја довел својата послуга во Белград, која се грижи за него и го следи во чекор“, вели извор близок до познатиот актер.

  Џек Спароу од хит-серијата „Пиратите од Карибите” сака да го посети Белград, но без медиумска помпа. Деп веќе беше гостин на Кустурица пред неколку години на Меѓународниот филмски и музички фестивал „Кустендорф” во Србија.

  „Емир е мојот брат и инспирација за мене. Тој настојува да ја задржи вистинската уметност, како и Џим Џармуш, Тим Бартон. Поради таквите луѓе, сè уште сум во филмскиот свет”, изјави тогаш Деп.

  Пентхаусот во Белград каде што престојува Деп има посебен приватен влез низ гаражата до самиот стан кој е на две нивоа, огромна дневна соба со поглед на центарот, па дури и три бањи. Вработените во хотелот немаат никаков контакт со него, ниту пак смеат да влезат во неговиот апартман за време на неговиот престој во него. Неговиот персонал ќе му подготвува и носи храна.

  „Условот за снимање филм во Србија беше дека деталите за доаѓањето на Деп и сите податоци за снимањето ќе се чуваат во строга тајност. Џони е голем професионалец и не сака ништо да го попречува во неговата работа. Сите потпишаа договор за строго чување на информации, така што холивудската ѕвезда во Србија ќе биде заштитена како високите функционери – изјави извор близок до холивудската ѕвезда за српските медиуми.

  Деп ќе престојува во Србија до почетокот на март, а потоа оди во Црна Гора.

  Latest Posts

  94-годишна жена раскажала за одмаздата на неверниот сопруг и неговата љубовница

  Одмаздата е слатка работа, но оваа 94-годишна баба од Лос Анџелес отиде над и подалеку. Дорис со своите внуци сподели приказна за еден неверник,...

  Сопругот гледајќи ги снимките од скриената камера во својот дом целосно го променил односот кон сопругата

  Маж од Тајланд поставил видео камери во својот дом, а она што го видел го натерало радикално да го промени односот кон младата сопруга. Многу...

  Сите се зачудени: Имала речиси 400 килограми. Проверете како изгледа сега!

  Уште како мала имала проблем со килограмите, а со текот на годините нејзиниот проблем станувал се поголем и поголем. Амбер Рачди, која достигна 376 килограми,...

  Науката потврди што зависи од тоа дали мажот ќе создаде син или ќерка!

  Една од приказните на бабата дека мажите кои имаат браќа добиваат синови, а оние кои имаат сестри добиваат девојчиња. Истражувачите од Универзитетот во Њукасл во...

  АКТУЕЛНО

  Трагедија дома: Два питбула уби ле 2-годишно девојче и нејзиниот 5-месечен брат пред очите на нивната мајка

  Трагедија се случила во предградијата на американскиот град Мемфис, пишува NBC. Две кучиња ги нападнале и ги убиле децата на семејството кое ги одгледувало. Повредена...

  Во следните 20 години, ОВИЕ 9 земји ќе исчезнат од лицето на Земјата – погледнете ја црната листа!

  Дали некогаш сте се запрашале како би изгледал светот доколку некои земји престанат да постојат? Дали некои земји треба да ги проголтаат другите? Многу...

  Искрена исповед на мајка од Скопје: Мамо ти ми викаш да се женам, а ние немаме ниту нов

  Ова е приказна на жена кој искрено ја раскажува својата приказна поради економската состојав во која таа а и многу други граѓани живеат многу...

  Направете го ова и сметките за вода ќе ви се намали

  Заборавете на убава топла када кога можете само да се бањате. Ова значително ја намалува сметката за вода. Сепак, можете да го направите ова...

  СТАРО ВЕРУВАЊЕ, ОДБИВАЊЕТО НА КУМСТВО СЕ СМЕТА СО ГОЛЕМ ГРЕВ: Ако го направите тоа, ве чекаат вакви последици!

  Да се ​​избере некого за кум е голема одлука, а од друга страна е многу голема одговорност кога некој ќе не избере нас за...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.