6 C
Skopje
петок, март 24, 2023

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Секоја жена над 40 ќе биде благодарна: 2 лажици кафе на кремот и заборавате на брчките

  Намалете ги брчките дома со маска од 2 состојки. Заборавете на скапите креми. Клучот за убава кожа која изгледа млада и цврста и по 40-тата...

  Семејно куче го жртвувало својот живот за да спаси бебе од запален дом

  Многу често слушаме за приказни во кои кучињата ги жртвуваат своите животи во име на животите на своите најблиски. Поло е само еден од...

  Девојка се омажи за бездомник, тој го зема микрофонот и и се обраќа со зборовите

  Јасмин отсекогаш била девојка со љубезно срце. Но, кога му пришла на бездомник кој живее на улица во близина на нејзината куќа за да...

  Цел живот го гледаш овој цвет, а не се ни сомневаш што лекува! Ќе се воодушевите

  Здравецот е убава, исклучително ароматична и многу корисна билка. Кога ги подготвувате вашите домашни компоти од сливи или вишни, ставете по 1 лист здравец,...

  На Американец му се закануваат 12 години затвор поради кражба во износ од 40 долари

  На маж од САД му се закануваат 12 години затвор за кражба од 40 долари. Кертис Лоусон на 26 декември 2016 година дошол во продавница на „Волмарт“, во Тенеси, на југот од Америка.

  Со него имал сметка во вредност од 39,57 долари од претходно пазарење во текот на месецот, но работите за него тргнале во непосакувана насока.

  Имено, Американецот во кошницата ги имал истите производи што ги купил и претходно – детергент за миење садови, паста за заби и женски фармерки. Тој сакал да ги врати со прикажување на сметката и назад да добие 39,57 долари. Меѓутоа, Лоусон всушност се обидел да ги измами продавачите дека враќа веќе купени производи, што не ги ни купил, пренесува британски „Гардијан“.

  Неговата измама била регистрирана благодарение на надзорните камери, па тој веднаш бил фатен и пријавен по што признал сè.

  Потоа бил приведен во полиција и ставен во затвор со кауција поставена на 2 500 долари, а поради ваквиот обид за кражба може да се соочи со затворска казна од 12 години. Лоусон веќе ѝ е познат на полицијата за сообраќајни прекршоци, консумирање опијати и кражби.

  Во Тенеси, како и во многу други сојузни американски држави, кражбата под 1 000 долари се карактеризира како прекршок, но во последниве години окружното обвинителство ги гони измамниците како Лоусон под статут легално дефиниран како „незаконско и свесно влегување во објект без согласност на сопственикот и вршење кражба“.

  Интересно, Лоусон бил уапсен пред четири години за крадење градници од други продавници на „Волмарт“ и тогаш му бил забранет пристапот во сите продавници од овој трговски синџир, што значи дека по тоа немал дозвола да стапне во  кое било вакво продажно место. Во моментов, Американецот сé уште чека сослушување и пресуда.

  Latest Posts

  Секоја жена над 40 ќе биде благодарна: 2 лажици кафе на кремот и заборавате на брчките

  Намалете ги брчките дома со маска од 2 состојки. Заборавете на скапите креми. Клучот за убава кожа која изгледа млада и цврста и по 40-тата...

  Семејно куче го жртвувало својот живот за да спаси бебе од запален дом

  Многу често слушаме за приказни во кои кучињата ги жртвуваат своите животи во име на животите на своите најблиски. Поло е само еден од...

  Девојка се омажи за бездомник, тој го зема микрофонот и и се обраќа со зборовите

  Јасмин отсекогаш била девојка со љубезно срце. Но, кога му пришла на бездомник кој живее на улица во близина на нејзината куќа за да...

  Цел живот го гледаш овој цвет, а не се ни сомневаш што лекува! Ќе се воодушевите

  Здравецот е убава, исклучително ароматична и многу корисна билка. Кога ги подготвувате вашите домашни компоти од сливи или вишни, ставете по 1 лист здравец,...

  АКТУЕЛНО

  Трагедија дома: Два питбула уби ле 2-годишно девојче и нејзиниот 5-месечен брат пред очите на нивната мајка

  Трагедија се случила во предградијата на американскиот град Мемфис, пишува NBC. Две кучиња ги нападнале и ги убиле децата на семејството кое ги одгледувало. Повредена...

  Во следните 20 години, ОВИЕ 9 земји ќе исчезнат од лицето на Земјата – погледнете ја црната листа!

  Дали некогаш сте се запрашале како би изгледал светот доколку некои земји престанат да постојат? Дали некои земји треба да ги проголтаат другите? Многу...

  Искрена исповед на мајка од Скопје: Мамо ти ми викаш да се женам, а ние немаме ниту нов

  Ова е приказна на жена кој искрено ја раскажува својата приказна поради економската состојав во која таа а и многу други граѓани живеат многу...

  Направете го ова и сметките за вода ќе ви се намали

  Заборавете на убава топла када кога можете само да се бањате. Ова значително ја намалува сметката за вода. Сепак, можете да го направите ова...

  СТАРО ВЕРУВАЊЕ, ОДБИВАЊЕТО НА КУМСТВО СЕ СМЕТА СО ГОЛЕМ ГРЕВ: Ако го направите тоа, ве чекаат вакви последици!

  Да се ​​избере некого за кум е голема одлука, а од друга страна е многу голема одговорност кога некој ќе не избере нас за...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.