6 C
Skopje
сабота, март 25, 2023

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Секоја жена над 40 ќе биде благодарна: 2 лажици кафе на кремот и заборавате на брчките

  Намалете ги брчките дома со маска од 2 состојки. Заборавете на скапите креми. Клучот за убава кожа која изгледа млада и цврста и по 40-тата...

  Семејно куче го жртвувало својот живот за да спаси бебе од запален дом

  Многу често слушаме за приказни во кои кучињата ги жртвуваат своите животи во име на животите на своите најблиски. Поло е само еден од...

  Девојка се омажи за бездомник, тој го зема микрофонот и и се обраќа со зборовите

  Јасмин отсекогаш била девојка со љубезно срце. Но, кога му пришла на бездомник кој живее на улица во близина на нејзината куќа за да...

  Цел живот го гледаш овој цвет, а не се ни сомневаш што лекува! Ќе се воодушевите

  Здравецот е убава, исклучително ароматична и многу корисна билка. Кога ги подготвувате вашите домашни компоти од сливи или вишни, ставете по 1 лист здравец,...

  Најсуровото бебе порасна: Како изгледа денес девојчето која стана интернет сензација?

  На денот кога се роди Изабела Пертера де Хесус, таа веднаш стана вирална сензација. Без воопшто да го сакаше! Додека лекарите работеа напорно за да ја изнесат безбедно на светот, таа му даде на светот лут израз на возрасен човек. ПОГЛЕДНЕТЕ ГИ ФОТОГРАФИИТЕ НА КРАЈОТ ОД СТАТИЈАТА.

  Кога девојчето се роди во 2020 година, дури и лекарите беа изненадени од мрачниот израз на нејзиното лице: избраздени веѓи, тежок поглед и напучени усни му дадоа на бебето целосна сериозност.

  А сепак таа е толку симпатична! Фотографот Родриго Кунстман, ангажиран од семејството да го овековечи моментот, рече: „Таа ширум ги отвори очите, но не плачеше. Докторот дури мораше да каже: „Плачи Иса!“

  Штом докторот ја пресече папочната врвца, Изабела силно врескаше. А мајка и рече: „Моето бебе се роди храбро“.
  Оттогаш поминаа три години, но девојката ја задржа модата до денес. Тоа го докажа и фотографот Родриго Кунстман, кој ја направи неславната фотографија од раѓањето на Иса.

  Пред неколку месеци повторно се сретна со неа. И дрско ја кликна за луто селфи. Очигледно ;лутото бебе“ сè уште дреме во него две години подоцна.

  Нејзините родители Дијана и Ренато редовно споделуваат слатки фотографии од нивната ќерка на сопствената страница на Инстаграм. Таму, таа ги маѓепса своите следбеници со симпатична крива насмевка, како што покажуваат некои од сликите.

  Во меѓувреме, Иса порасна доста и моментално оди во градинка во Бразил. Нејзините родители се пресреќни, бидејќи споделија во емотивна изјава: „Боли, да, но освен тоа, ние сме многу среќни што можеме да ви го понудиме ова, мама и тато се толку горди на вас“.

  Нема никаков знак од измисленaта суровост на Изабела – како што уверуваат нејзините родители, таа е насмеана и весела девојка. Но, ако почне да се намурти, таа станува како две капки вода за нејзината „новороденче“ фотографија направена во првите секунди од нејзиниот живот.

  Latest Posts

  Секоја жена над 40 ќе биде благодарна: 2 лажици кафе на кремот и заборавате на брчките

  Намалете ги брчките дома со маска од 2 состојки. Заборавете на скапите креми. Клучот за убава кожа која изгледа млада и цврста и по 40-тата...

  Семејно куче го жртвувало својот живот за да спаси бебе од запален дом

  Многу често слушаме за приказни во кои кучињата ги жртвуваат своите животи во име на животите на своите најблиски. Поло е само еден од...

  Девојка се омажи за бездомник, тој го зема микрофонот и и се обраќа со зборовите

  Јасмин отсекогаш била девојка со љубезно срце. Но, кога му пришла на бездомник кој живее на улица во близина на нејзината куќа за да...

  Цел живот го гледаш овој цвет, а не се ни сомневаш што лекува! Ќе се воодушевите

  Здравецот е убава, исклучително ароматична и многу корисна билка. Кога ги подготвувате вашите домашни компоти од сливи или вишни, ставете по 1 лист здравец,...

  АКТУЕЛНО

  Трагедија дома: Два питбула уби ле 2-годишно девојче и нејзиниот 5-месечен брат пред очите на нивната мајка

  Трагедија се случила во предградијата на американскиот град Мемфис, пишува NBC. Две кучиња ги нападнале и ги убиле децата на семејството кое ги одгледувало. Повредена...

  Во следните 20 години, ОВИЕ 9 земји ќе исчезнат од лицето на Земјата – погледнете ја црната листа!

  Дали некогаш сте се запрашале како би изгледал светот доколку некои земји престанат да постојат? Дали некои земји треба да ги проголтаат другите? Многу...

  Искрена исповед на мајка од Скопје: Мамо ти ми викаш да се женам, а ние немаме ниту нов

  Ова е приказна на жена кој искрено ја раскажува својата приказна поради економската состојав во која таа а и многу други граѓани живеат многу...

  Направете го ова и сметките за вода ќе ви се намали

  Заборавете на убава топла када кога можете само да се бањате. Ова значително ја намалува сметката за вода. Сепак, можете да го направите ова...

  СТАРО ВЕРУВАЊЕ, ОДБИВАЊЕТО НА КУМСТВО СЕ СМЕТА СО ГОЛЕМ ГРЕВ: Ако го направите тоа, ве чекаат вакви последици!

  Да се ​​избере некого за кум е голема одлука, а од друга страна е многу голема одговорност кога некој ќе не избере нас за...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.