6 C
Skopje
петок, декември 8, 2023
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Најсуровото бебе порасна: Како изгледа денес девојчето која стана интернет сензација?

  На денот кога се роди Изабела Пертера де Хесус, таа веднаш стана вирална сензација. Без воопшто да го сакаше! Додека лекарите работеа напорно за да ја изнесат безбедно на светот, таа му даде на светот лут израз на возрасен човек. ПОГЛЕДНЕТЕ ГИ ФОТОГРАФИИТЕ НА КРАЈОТ ОД СТАТИЈАТА.

  Кога девојчето се роди во 2020 година, дури и лекарите беа изненадени од мрачниот израз на нејзиното лице: избраздени веѓи, тежок поглед и напучени усни му дадоа на бебето целосна сериозност.

  А сепак таа е толку симпатична! Фотографот Родриго Кунстман, ангажиран од семејството да го овековечи моментот, рече: „Таа ширум ги отвори очите, но не плачеше. Докторот дури мораше да каже: „Плачи Иса!“

  Штом докторот ја пресече папочната врвца, Изабела силно врескаше. А мајка и рече: „Моето бебе се роди храбро“.
  Оттогаш поминаа три години, но девојката ја задржа модата до денес. Тоа го докажа и фотографот Родриго Кунстман, кој ја направи неславната фотографија од раѓањето на Иса.

  Пред неколку месеци повторно се сретна со неа. И дрско ја кликна за луто селфи. Очигледно ;лутото бебе“ сè уште дреме во него две години подоцна.

  Нејзините родители Дијана и Ренато редовно споделуваат слатки фотографии од нивната ќерка на сопствената страница на Инстаграм. Таму, таа ги маѓепса своите следбеници со симпатична крива насмевка, како што покажуваат некои од сликите.

  Во меѓувреме, Иса порасна доста и моментално оди во градинка во Бразил. Нејзините родители се пресреќни, бидејќи споделија во емотивна изјава: „Боли, да, но освен тоа, ние сме многу среќни што можеме да ви го понудиме ова, мама и тато се толку горди на вас“.

  Нема никаков знак од измисленaта суровост на Изабела – како што уверуваат нејзините родители, таа е насмеана и весела девојка. Но, ако почне да се намурти, таа станува како две капки вода за нејзината „новороденче“ фотографија направена во првите секунди од нејзиниот живот.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.