6 C
Skopje
четврток, септември 21, 2023
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Најсилниот природен лек на светот – рецепт стар со векови за лекување на алергија

  Доколку патите од кивање, солзење на очите, течење од нос, црвенило и отоци на слузокожата, особено пролетно време, веројатно станува збор за симптоми на алергија.

  На пазарите ќе пронајдете безброј хемиски средства кои имаат краткорочни резултати во решавањето на овој проблем.

  Во ублажување на симптомите може да помогне оваа природна мешавина против алергија која ја користеле нашите предци.

  ПОТРЕБНИ СОСТОЈКИ: 1 лажичка мелен црн ким (црно семе); 2 лажици мед; 2 чешниња лук, рендани

  ПОСТАПКА:

  Сомелете го црниот ким и лукот (или ситно изрендајте го), па состојките измешајте ги во еден сад. Додадете две супени лажици. Промешајте додека убаво да се изедначи смесата.

  Ова се основните мерки, а вие секако зголемете ја количината според потребите.Вака приготвената смеса се чува во фрижидер.

  Се употребува по една супена лажица наутро на гладен стомак, секојдневно во текот на три седмици.Деталите можете да ги погледнете во видеото:

  <

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.