6 C
Skopje
петок, февруари 23, 2024
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Најмалку еднен убиен и еден повреден во пукање во Хјустон

  Една жена била застрелана на паркингот на една црква во Хјустон, Тексас во четвртокот, а уште едно лице било рането, пренесува „Спутник“.

  Според Канцеларијата на шерифот на округот Харис, пукањето се случилона паркингот од католичката црква „Христос избавителот“, меѓутоа се уште нема уапсени.

  Локалните власти ја започнаа истрагата за инцидентот и рекоа дека наскоро ќе обезбедат опис на осомничениот.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.