6 C
Skopje
сабота, септември 24, 2022

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Кинески професор: 6 начини за лекување на вртоглавица

  Кинескиот професор Ли Гуилин нуди сет од 6 вежби кои помагаат при вртоглавица Без разлика која е причината за вртоглавицата, секој што чувствува вртоглавица може...

  Најсилниот природен лек на светот – рецепт стар со векови за лекување на алергија

  Доколку патите од кивање, солзење на очите, течење од нос, црвенило и отоци на слузокожата, особено пролетно време, веројатно станува збор за симптоми на...

  Лek од Библијата cтap 3000 години кoj гo oбнoвyвa имyнитeтoт и пpoчиcтyвa oд тokcини

  Маслиновиот лист има многу лековити својства. Олеуропеинот е најактивното соединение во лисјата на маслиновото масло кое има докажан терапевтски ефект. Маслиновото дрво се споменува...

  Дали кога ќе станете од спиење на вашата перница е влажна : Причината за тоа ќе ве изненади

  Она што често знае да се случи е после спиење, на перницата да направиме мала „бара“ од плуканка, а на многу луѓе тоа многу...

  Најдобро писмо за развод за сега веќе мојата поранешна сопруга

  Драга моја сопруго,

  Ти го пишувам ова писмо за да ти кажам дека те напуштам засекогаш. Ти бев одличен сопруг 7 години и не добив ништо со тоа. Овие последни 2 недели беа пеколни. Твојот шеф се јави да ми каже дека си дала отказ од работа денес и тоа беше последната капка.

  Минатата недела, си дојде дома и не забележа дека се потшишав, го подготвив твоето омилено јадење и дури облеков нови свилени боксерки. Кога си дојде дома изеде сè за 2 минути и веднаш си легна да спиеш, секако откако ја изгледа твојата омилена сапуница. Повеќе не ми кажуваш дека ме сакаш и не ме допираш. Или ме изневеруваш или повеќе не ме сакаш; без разлика за што станува збор, јас си одам.

  П.С. Доколку се обидуваш да ме пронајдеш, немој. Твојата сестра и јас се селиме во Западна Вирџинија – заедно!

  Среќно во животот!

  Твојот поранешен сопруг!

  А, ова е одговорот на напуштената жена на неговото заминување

  Драг поранешен мажу,

  Толку се израдував откако го примив твоето писмо. Вистина е дека во брак бевме 7 години, иако не можам да речам дека ти беше добар маж. Постојано гледав сапуници, во обид да не го слушам твоето постојано жалење и кукање. Штета што тоа не функционираше. Забележав дека си се потшишал минатата недела, а првата работа којашто ми дојде на ум беше: „Изгледаш ужасно!“ – сакав да ти го речам тоа, меѓутоа мојата мајка ме научи да не велам ништо, ако немам да кажам нешто убаво.

  Кога го подготви моето омилено јадење, сигурно си ме измешал со сестра ми, бидејќи престанав да јадам свинско месо пред 7 години. Си легнав да спијам кога те видов со боксерките на кој сè уште стоеше етикетата. Се молев да е случајност тоа што сестра ми побара на заем, иста сума колку што чинеа боксерките.

  И покрај тоа, сè уште те сакав и чувствував дека работите можат да се средат, така што, кога открив дека добив на лотарија 10 милиони долари, дадов отказ на работа и купив два билети за Јамајка. Но, кога си дојдов дома, тебе те немаше. Претпоставувам, сè се случува со причина.

  Се надевам дека ќе имаш убав живот каков што отсекогаш си сакал. Мојот адвокат ми соопшти дека поради писмото коешто го напиша е осигурување дека нема да добиеш ништо од парите. Затоа, чувај се.

  П.С. Не знам дали некогаш сум ти го кажала дека мојата сестра Карла, беше роден како Карл. Се надевам тоа не претставува никаков проблем за тебе.

  Чувај се,

  Твојoт поранешен сопруг!

  Latest Posts

  Кинески професор: 6 начини за лекување на вртоглавица

  Кинескиот професор Ли Гуилин нуди сет од 6 вежби кои помагаат при вртоглавица Без разлика која е причината за вртоглавицата, секој што чувствува вртоглавица може...

  Најсилниот природен лек на светот – рецепт стар со векови за лекување на алергија

  Доколку патите од кивање, солзење на очите, течење од нос, црвенило и отоци на слузокожата, особено пролетно време, веројатно станува збор за симптоми на...

  Лek од Библијата cтap 3000 години кoj гo oбнoвyвa имyнитeтoт и пpoчиcтyвa oд тokcини

  Маслиновиот лист има многу лековити својства. Олеуропеинот е најактивното соединение во лисјата на маслиновото масло кое има докажан терапевтски ефект. Маслиновото дрво се споменува...

  Дали кога ќе станете од спиење на вашата перница е влажна : Причината за тоа ќе ве изненади

  Она што често знае да се случи е после спиење, на перницата да направиме мала „бара“ од плуканка, а на многу луѓе тоа многу...

  АКТУЕЛНО

  Искрена исповед на мајка од Скопје: Мамо ти ми викаш да се женам, а ние немаме ниту нов

  Ова е приказна на жена кој искрено ја раскажува својата приказна поради економската состојав во која таа а и многу други граѓани живеат многу...

  Направете го ова и сметките за вода ќе ви се намали

  Заборавете на убава топла када кога можете само да се бањате. Ова значително ја намалува сметката за вода. Сепак, можете да го направите ова...

  СТАРО ВЕРУВАЊЕ, ОДБИВАЊЕТО НА КУМСТВО СЕ СМЕТА СО ГОЛЕМ ГРЕВ: Ако го направите тоа, ве чекаат вакви последици!

  Да се ​​избере некого за кум е голема одлука, а од друга страна е многу голема одговорност кога некој ќе не избере нас за...

  Супер заработка: Балканци чистат риби за 3.000 долари месечно

  Супер заработка: Балканци чистат риби за 3.000 долари месечно Meѓу Баланците нов тренд за брза заработка стана Алјаска. Се повеќе невработени, но и оние кои...

  БАБИЧКА ОД СКОПЈЕ: ЈАС ГИ РОДИВ, ГИ ЧУВАВ, ГИ ШКОЛУВАВ, КОГА ТРЕБАШЕ ТИЕ МЕНЕ ДА МЕ ЧУВААТ МЕ ОСТАВИЈА ВО ДОМ

  Осумдесет годишната Баба Олга од Скопје веќе 5 години живее во Дом за стари лица. Ја раскажува својата приказна како после толку годони се...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.