6 C
Skopje
недела, април 14, 2024
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Најбрз гол на ЕУРО 2016: Левандовски не го собори рекордот на Кириченко

  Водечкиот гол кој Роберт Левандовски го постигна во четвртфиналниот дуел со Португалија е вториот најбрз во историјата на континенталните првенства, а најбрз на ова Европско првенство.

  levandovski_polska

  Левандовски го совлда Риу Патрисио по 99 секунди игра со што го прекина постот во националниот тим од повеќе од 600 минути на кои немаше постигнато гол.

  Напаѓачот на Баерн погоди по акцијата на Гросицки, но не успеа да го собори рекордот на Русинот Дмитри Кириченко, кој на ЕП во 2004 година против Грција постигна гол по само 67 секунди игра.

  На третото место на вечната листа се наоѓа репрезентативецот на Република Ирска, кој во осминафиналето против Франција постигна гол по една минута и 59 секунди.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.