6 C
Skopje
сабота, март 2, 2024
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Нашол лаптоп пред „Олимпико“ во Скопје, крајот на приказната ја покажа бизарната страна на луѓето

  Никола Нешкоски вчера на неговиот Фејсбук профил објави дека пронашол заборавен лаптоп пред „Олимпико“ во Скопје.

  Лаптопот паднал од покривот на автомобилот откако неговиот сопственик во брзање заминал од местото. Решен да го врати лаптопот, Нешкоски замолил луѓето да го споделуваат неговиот пост на социјалните мрежи за да го најдат сопственикот.

  Како сопственици му се јавиле дури 12 луѓе. Седуммина се пријавиле на Фејсбук, а другите петмина дури биле доволно храбри и да му се јават на телефон. За среќа тој не наседнал, па приказната заврши со хепиенд, а лаптопот сега е вратен кај вистинскиот сопственик.

  „Само да ви кажам дека е најден сопственикот на компјутерот. И да ве поздравам сите вас “сопственици” кои се пријавивте дека е ваш…. Ама морам да признаам дека бевте креативни во смислувањето на приказните… сé беше добро до моментот кога ви побарав документи за компјутерот, или ви спомнав дека на превземање ќе мора да направиме заедничка слика…. Тогаш ве снема“, напиша Нешкоски.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.