6 C
Skopje
сабота, мај 18, 2024
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Нашле нова бебиситерка која им го променила животот: За само три недели откако ги запознала таа направила нешто неверојатно за нив (ВИДЕО)

  22- годишната Кристен Мајлс од Њу Џерси завршила факултет  и пруфатила рабоа како дадилка за да може да ги платча сметките.

  Родители на три деца барале дадилка, бидејќи биле во тежок период од животот.

  Нивното најмало дете боледувало од Билијарна артрезија и итно и било потребна трансплатација на црниот дроб.

  Чекале долго, но времето истекувало а не мжеле да најдат соодветен донор.

  Докторите и рекле дека ако не најдат донор наскро, нема да го дочека вториот роденден.

  По таа вест Криетен била шокирана, па иако работела само три недели во ова семејство донела емотивна одлука.

  Таа решила да се тестира и да види дали одговара како донор.

  Семејството било запрепастено од ваквата одлука на дадилката и мислеле дека не размислила доволно добро, вклучувајќи ги последиците и одреден ризик од операцијата.

  Сепак Кристен објаснила дека е свесна  на што се изложува и дека би сакала да го спаси животот на ова мало девојче.

  Па така почнале да се подготвуваат, а целата процедура траела 14 часа, Кристен би требало да помине една неела во болница и би и останала лузна од 12,7 сантиметри.

  Без размислување се согласила на операција, на која се поминало како што треба, а и двете брзо оздравеле.

  Таква огромна жртва која Кристен ја видела како мал гест за да го спаси животот на ова мало девојче, семејството вели дека таа не спасила само еден живот, туку целото семејство.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.