6 C
Skopje
вторник, август 16, 2022

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Ивана во Германија замина со последните 200 евра и 2 куфера: Сакав да пропаднам во земја од тага, а сега нашиве доле неможам да...

  Ивана Тевих е родена во Крапина. Пред помалку од две години, на 33-годишна возраст, таа почувствува голема потреба за промени. Работела во бутик скоро 12...

  Ослободете се од замор и зајакнете го мозокот: 7 намирници за подобра меморија и концентрација

  Според резултатите од една американска студија која се занимаваше со темата за стареење, се покажа дека храната богата со фолати е добра за мозокот...

  Од ова место мајката божја им дарила пород на многу жени, духовно светилиште во Македонија кое треба да го посетите

  Манастирот „Рождество на Пресвета Богородица“ или познат како е средновековен храм кој се наоѓа на 3 километри над селото Сливница во Преспа. Манастирот датира од...

  Тина била мртва 27 минути. Кога повторно се разбудила напишала три збора кои никој нема да ги заборави:

  Минатото лето Американката Тина Хајнс се бореше да ја преживее битката на нејзиниот живот. Таа е мртва (во клиничка смрт) речиси половина час! И...

  Направиле ДНК тест од шега, па ја дознале страшната вистина: Жената објаснила дека не го изневерила, еве што се случило

  Брачниот пар Дона и Венер Џонсон од Јута одлучиле да купат домашен ДНК тест за да се забавуваат, меѓутоа, не им било до шега кога ги виделе резултатите од истиот.

  Имено, кога Дона и Венер Џонсон купиле домашен ДНК тест, тие велат дека само сакале малку да се забавуваат и да го проучат своето семејно стебло. Меѓутоа, кога пристигнале резултатите од тестот, тие откриле дека нивниот 12-годишен син не е биолошки син на Венер. Тоа довело до многу недоверба и расправии, а во центарот на оваа приказна не е измамата на сопругата, туку нешто друго.

  Имено, момчето било зачнато со ин витро оплодување и се покажало дека настанала конфузија, па јајце клетките на Дона биле оплодени со погрешна сперма.
  – Нашиот живот се преврте по тој резултат, велат тие за локалните медиуми.

  – Кога стигнаа резултатите и кога под името на нашиот син беше напишано името на мајката, додека кај таткото беше напишано „непознат татко“, јас бев шокиран. Па, јас сум неговиот татко! Во меѓувреме ја дознавме вистината и, се разбира, ништо не се промени во нашата врска. Тој се уште е мојот син и го сакам исто како и пред тоа знаење. Сепак, моравме да откриеме како настанала таквата конфузија. Клиниката ја призна својата грешка, вели Венер.

  Тие не му ја кажале веста на својот син долго време, бидејќи им требало време сами да се совземат од шокот. По околу една година, тие започнале да го бараат биолошкиот татко на момчето – се покажало дека тој дошол на клиника истиот ден со нив. Се слушнаа по телефон, а потоа се сретнаа во живо.

  Сега заедно поднесуваат тужба против клиниката.
  – Ова е страшна негрижа и тие мора да бидат казнети за тоа, вели Венер.

  Latest Posts

  Ивана во Германија замина со последните 200 евра и 2 куфера: Сакав да пропаднам во земја од тага, а сега нашиве доле неможам да...

  Ивана Тевих е родена во Крапина. Пред помалку од две години, на 33-годишна возраст, таа почувствува голема потреба за промени. Работела во бутик скоро 12...

  Ослободете се од замор и зајакнете го мозокот: 7 намирници за подобра меморија и концентрација

  Според резултатите од една американска студија која се занимаваше со темата за стареење, се покажа дека храната богата со фолати е добра за мозокот...

  Од ова место мајката божја им дарила пород на многу жени, духовно светилиште во Македонија кое треба да го посетите

  Манастирот „Рождество на Пресвета Богородица“ или познат како е средновековен храм кој се наоѓа на 3 километри над селото Сливница во Преспа. Манастирот датира од...

  Тина била мртва 27 минути. Кога повторно се разбудила напишала три збора кои никој нема да ги заборави:

  Минатото лето Американката Тина Хајнс се бореше да ја преживее битката на нејзиниот живот. Таа е мртва (во клиничка смрт) речиси половина час! И...

  АКТУЕЛНО

  Печалбарска сцена што го расплака целиот Балкан: Се збогуваат на автобуска станица, тој заминува без неа и детето …

  Фотографијата од младиот брачен пар што се разделува на автобуската станица во Тузла за кратко време ги запали социјалните мрежи и предизвика коментари полни...

  Бидете внимателни со вашите сметки во Грција! Лажат (ФОТО)

  Балканка решила да ги предупреди нашите граѓани за шеми кои се прават во рестораните во соседна Грција. Таа прецизира дека кога им дале забелешка...

  Татkото бил „презафатен“ со мобилниот за да го погледне синот – 2 минути подоцна ја сфатил својата грешка

  Технологијата ни даде неверојатни можности за комуникација кои беа научна фантастика со децении. Технологијата, а особено телефоните, не поврза и не раздели повеќе од...

  Мајката го оставила момчето (3) на гробишта, но Господ се погрижил за него

  Бог е секогаш со нас. Тој нè чува и бдее над сите околу нас. Така тој се грижел за 3-годишно момче кое мајка му,...

  (ЦЕЛА ПРОЦЕДУРА) Бугарски пасош: Трендот не запира, како најлесно до него?

  Не запира бранот на граѓани кои речиси секојдневно се упатуваат кон соседна Бугарија . Причината-бугарски пасош. Бројките рушат рекорди а источниот регион и градот Делчево и...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.