6 C
Skopje
понеделник, август 8, 2022

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Бидете внимателни со вашите сметки во Грција! Лажат (ФОТО)

  Балканка решила да ги предупреди нашите граѓани за шеми кои се прават во рестораните во соседна Грција. Таа прецизира дека кога им дале забелешка...

  (ВИДЕО)ОВАА МАЧКА ЧУВСТВУВА КОГА НЕКОЈ ЌЕ УМРЕ! Она што го прави пред пациентот да го напушти домот за стари лица, го крши срцето!

  Восхитувачка е приказната за мачорот Оскар, жител на дом за стари лица во Америка. Велат дека мачките се суштества на темнината и на „оној свет“....

  Татkото бил „презафатен“ со мобилниот за да го погледне синот – 2 минути подоцна ја сфатил својата грешка

  Технологијата ни даде неверојатни можности за комуникација кои беа научна фантастика со децении. Технологијата, а особено телефоните, не поврза и не раздели повеќе од...

  Мајката го оставила момчето (3) на гробишта, но Господ се погрижил за него

  Бог е секогаш со нас. Тој нè чува и бдее над сите околу нас. Така тој се грижел за 3-годишно момче кое мајка му,...

  Направив глупост и cпиeв со свекорот: Сега секој ден ми прави две работи, но морам да молчам!

  Бизарен љубовен триаголник се зака-нува да го уни-шти нејзиниот брак.
  – Мојот сопруг се вика Бен, а неговата мајка поч-ина од рак пред неколку месеци.

  Таа имаше само 52 години. Целото семејство се расп-адна од тага, но никој како таткото на Бен, Фил – објаснува таа и продолжува:

  – Фил буквално се раcпадна по нејзината см-рт и тој не можеше да се справи сам со тагата. Кога Бен ми предложи да го поканиме да живее со нас некое време, јас веднаш се согласив..

  – Како одминуваше времето, беше јасно дека Фил полека закрепнува. Сепак, сè се смени кога Бен замина на тридневно службено патување пред неколку недели.

  Првите два дена беа нормални, но третата вечер, јас и Фил пиевме премногу. Знам дека не е изговор, но малце претеравме со вискито и премногу се опуштив.

  Тој беше толку тажен, а јас го гушнав за да го тешам, но набрзо се претвори во нешто многу ин-тимно – изјавува жената.

  – Јас дури и не се свртев, а неговите усни беа на моите, одеднаш облеката леташе на сите страни и се препу-штивме на сттрастите на кујнската маса. На истата маса каде секое утро појадувам со ќерка ми и сопругот – таа е искрена Англичанка.

  – На крајот, отидовме во нашите соби, а следниот ден кога Бен се врати дома, се преправавме дека ништо не се случило. И оттогаш сум во вистински пе-кол од кој не знам како да излезам – признава таа.

  – Фил не рече ништо, дури ни на шега, но секогаш кога мојот сопруг не е дома тој ме фаќа за за-дникот или ми ја погалува раката.

  Јас се тресам од сето ова, но молчам затоа што сум преплаш-ена што свекор ми ќе му каже на мојот сопруг сè. Не знам што да правам – заклучи Британката.

  Latest Posts

  Бидете внимателни со вашите сметки во Грција! Лажат (ФОТО)

  Балканка решила да ги предупреди нашите граѓани за шеми кои се прават во рестораните во соседна Грција. Таа прецизира дека кога им дале забелешка...

  (ВИДЕО)ОВАА МАЧКА ЧУВСТВУВА КОГА НЕКОЈ ЌЕ УМРЕ! Она што го прави пред пациентот да го напушти домот за стари лица, го крши срцето!

  Восхитувачка е приказната за мачорот Оскар, жител на дом за стари лица во Америка. Велат дека мачките се суштества на темнината и на „оној свет“....

  Татkото бил „презафатен“ со мобилниот за да го погледне синот – 2 минути подоцна ја сфатил својата грешка

  Технологијата ни даде неверојатни можности за комуникација кои беа научна фантастика со децении. Технологијата, а особено телефоните, не поврза и не раздели повеќе од...

  Мајката го оставила момчето (3) на гробишта, но Господ се погрижил за него

  Бог е секогаш со нас. Тој нè чува и бдее над сите околу нас. Така тој се грижел за 3-годишно момче кое мајка му,...

  АКТУЕЛНО

  Бидете внимателни со вашите сметки во Грција! Лажат (ФОТО)

  Балканка решила да ги предупреди нашите граѓани за шеми кои се прават во рестораните во соседна Грција. Таа прецизира дека кога им дале забелешка...

  Татkото бил „презафатен“ со мобилниот за да го погледне синот – 2 минути подоцна ја сфатил својата грешка

  Технологијата ни даде неверојатни можности за комуникација кои беа научна фантастика со децении. Технологијата, а особено телефоните, не поврза и не раздели повеќе од...

  Мајката го оставила момчето (3) на гробишта, но Господ се погрижил за него

  Бог е секогаш со нас. Тој нè чува и бдее над сите околу нас. Така тој се грижел за 3-годишно момче кое мајка му,...

  (ЦЕЛА ПРОЦЕДУРА) Бугарски пасош: Трендот не запира, како најлесно до него?

  Не запира бранот на граѓани кои речиси секојдневно се упатуваат кон соседна Бугарија . Причината-бугарски пасош. Бројките рушат рекорди а источниот регион и градот Делчево и...

  Исповед на еден гастербајтер: Кога доаѓам дома летото, секогаш ми се случа ова

  Старото „БМВ“, кое го купив половно и го чувам во гаража од минатото лето за посетата на татковината, бидејќи на работа во Германија одам...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.