6 C
Skopje
вторник, декември 6, 2022

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Фуркан Салиу: Ова што го слушнав, вечерва не ми дава да заспијам- 3 годишно дете умрело пред очите на родителите

  Новинарот Фуркан Салиу вечерва на социјалните мрежи пренесе трагичен случај, сторија за која вели дека не му дава да заспие. – Скоро секој ден слушам...

  БОГОРОДИЦА СПАСИЛА ЦЕЛО СЕМЕЈСТВО ОД МАГИИТЕ НА СОСЕДИТЕ: Жената се колне дека се било вака!

  Што не направија! Ни шетаат по дома, особено кога сме на терен или кога ќе стигне платата. Ги праќаат децата да фрлат кокошка или...

  (ВИДЕО) Мојата свекрва истура сол во исечен лимон, веднаш започнав и јас штом дознав зошто

  Сите сме слушнале за многуте корисни својства на лимонот. Се користи при готвење, додаден за време на конзервирање и исто така како додаток во...

  Аркан во своите сефови чувал нешто што во тоа време го немал никој друг на овие простори: Еве што е тоа!

  Павле Стевовиќ, финансискиот директор на сите претпријатија на Жељко Ражнатовиќ Аркан, пред нотар во Нови Сад открил што се Аркан чувал во своите сефови,...

  Направив глупост и cпиeв со свекорот: Сега секој ден ми прави две работи, но морам да молчам!

  Бизарен љубовен триаголник се зака-нува да го уни-шти нејзиниот брак.
  – Мојот сопруг се вика Бен, а неговата мајка поч-ина од рак пред неколку месеци.

  Таа имаше само 52 години. Целото семејство се расп-адна од тага, но никој како таткото на Бен, Фил – објаснува таа и продолжува:

  – Фил буквално се раcпадна по нејзината см-рт и тој не можеше да се справи сам со тагата. Кога Бен ми предложи да го поканиме да живее со нас некое време, јас веднаш се согласив..

  – Како одминуваше времето, беше јасно дека Фил полека закрепнува. Сепак, сè се смени кога Бен замина на тридневно службено патување пред неколку недели.

  Првите два дена беа нормални, но третата вечер, јас и Фил пиевме премногу. Знам дека не е изговор, но малце претеравме со вискито и премногу се опуштив.

  Тој беше толку тажен, а јас го гушнав за да го тешам, но набрзо се претвори во нешто многу ин-тимно – изјавува жената.

  – Јас дури и не се свртев, а неговите усни беа на моите, одеднаш облеката леташе на сите страни и се препу-штивме на сттрастите на кујнската маса. На истата маса каде секое утро појадувам со ќерка ми и сопругот – таа е искрена Англичанка.

  – На крајот, отидовме во нашите соби, а следниот ден кога Бен се врати дома, се преправавме дека ништо не се случило. И оттогаш сум во вистински пе-кол од кој не знам како да излезам – признава таа.

  – Фил не рече ништо, дури ни на шега, но секогаш кога мојот сопруг не е дома тој ме фаќа за за-дникот или ми ја погалува раката.

  Јас се тресам од сето ова, но молчам затоа што сум преплаш-ена што свекор ми ќе му каже на мојот сопруг сè. Не знам што да правам – заклучи Британката.

  Latest Posts

  Фуркан Салиу: Ова што го слушнав, вечерва не ми дава да заспијам- 3 годишно дете умрело пред очите на родителите

  Новинарот Фуркан Салиу вечерва на социјалните мрежи пренесе трагичен случај, сторија за која вели дека не му дава да заспие. – Скоро секој ден слушам...

  БОГОРОДИЦА СПАСИЛА ЦЕЛО СЕМЕЈСТВО ОД МАГИИТЕ НА СОСЕДИТЕ: Жената се колне дека се било вака!

  Што не направија! Ни шетаат по дома, особено кога сме на терен или кога ќе стигне платата. Ги праќаат децата да фрлат кокошка или...

  (ВИДЕО) Мојата свекрва истура сол во исечен лимон, веднаш започнав и јас штом дознав зошто

  Сите сме слушнале за многуте корисни својства на лимонот. Се користи при готвење, додаден за време на конзервирање и исто така како додаток во...

  Аркан во своите сефови чувал нешто што во тоа време го немал никој друг на овие простори: Еве што е тоа!

  Павле Стевовиќ, финансискиот директор на сите претпријатија на Жељко Ражнатовиќ Аркан, пред нотар во Нови Сад открил што се Аркан чувал во своите сефови,...

  АКТУЕЛНО

  Во следните 20 години, ОВИЕ 9 земји ќе исчезнат од лицето на Земјата – погледнете ја црната листа!

  Дали некогаш сте се запрашале како би изгледал светот доколку некои земји престанат да постојат? Дали некои земји треба да ги проголтаат другите? Многу...

  Искрена исповед на мајка од Скопје: Мамо ти ми викаш да се женам, а ние немаме ниту нов

  Ова е приказна на жена кој искрено ја раскажува својата приказна поради економската состојав во која таа а и многу други граѓани живеат многу...

  Направете го ова и сметките за вода ќе ви се намали

  Заборавете на убава топла када кога можете само да се бањате. Ова значително ја намалува сметката за вода. Сепак, можете да го направите ова...

  СТАРО ВЕРУВАЊЕ, ОДБИВАЊЕТО НА КУМСТВО СЕ СМЕТА СО ГОЛЕМ ГРЕВ: Ако го направите тоа, ве чекаат вакви последици!

  Да се ​​избере некого за кум е голема одлука, а од друга страна е многу голема одговорност кога некој ќе не избере нас за...

  Супер заработка: Балканци чистат риби за 3.000 долари месечно

  Супер заработка: Балканци чистат риби за 3.000 долари месечно Meѓу Баланците нов тренд за брза заработка стана Алјаска. Се повеќе невработени, но и оние кои...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.