6 C
Skopje
среда, октомври 4, 2023
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Направете сретство за чистење кое ќе ги сватне плочките и фугите во купатилото за миг

  За да го исчистиме својот дом, често купуваме скапи хемиски сретства кои се многу опасни.

  Ова сретство за чистење може да го направите многу лесно, и ќе ви го олесни чистењето на фугите меѓу плочките.

  Се што ви е потребно е:

  • литар и половина вода
  • 1/2 чаша сода бикарбона
  • 1/3 чаша сок од лимон
  • 1/4 чаша алкохолен оцет

  Во водата растворете ја содата и досадете го лимонот и оцетот. Почекајте да помине хемиската реакција па со четкичка или крпа нанесете на фугите и гледјте како нечистотиите ќе изчезнат пред вашите очи.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.