6 C
Skopje
сабота, јули 13, 2024
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Направете го ова и сметките за вода ќе ви се намали

  Заборавете на убава топла када кога можете само да се бањате. Ова значително ја намалува сметката за вода. Сепак, можете да го направите ова од време на време, но не секој ден.

  Направете добра масажа за да ве опушти наместо бања. Исклучете ја водата Ова е многу едноставен гест, но често забораваме да го направиме. Исклучете ја водата кога ги четкате забите или нанесувате сапун.

  Не го вклучувајте повторно додека не сте подготвени за плакнење. Користете заштеда на вода Ставете заштеда на вода на тушот. Ова заштедува до 10 литри вода во минута, во зависност од моделот.

  Инвестирајте во термостатски миксер Овој уред ви овозможува брзо да ја прилагодите температурата на водата и со тоа да ја намалите загубата на вода. Исто така, ве спасува од погодување дали водата е на идеална температура или не. Намалувањето на потрошувачката на вода е еколошки проблем во глобални размери. Најдете 4 совети за заштеда на вода под туш. Речиси 21% од потрошувачката на вода во домаќинствата е во бањата и тоалетот. За среќа, можете да заштедите пари со неколку практични совети.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.