6 C
Skopje
среда, март 22, 2023

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Од вистински живот: Ја повикав 5 години подоцна. На мое најголемо чудење, таа го крена телефонот како да ме очекуваше

  Ја повикав 5 години подоцна. Доволно чудно, таа не го смени бројот, како да ме очекуваше. Кога го зедов телефонот, се тресев. Нејзиниот глас беше...

  Секоја вечер се будите во исто време – Еве што значи – Ако се разбудите во 3 – тажни сте, ако се разбудите во

  Досега сигурно многу пати сте прочитале дека духовната состојба и физичкото здравје се поврзани едно со друго. Но, традиционалните кинески методи и учења посветуваат посебно...

  Индиското момче пророк предвидува нови неволји за луѓето, од јули до август ќе има нешто многу сериозно

  Познатиот астролог-предвидувач Абигејл Ананд од Индија бил обичен тинејџер. Но, тогаш тој се заинтересирал за астрологијата и неговите предвидувања станале навистина пророчки. Младиот човек ја...

  Исповед на очајна сопруга: Маж ми изневерува со братучедка ми и не знам што да правам

  Месец дена сум во хаос. Сè тргна наопаку од моментот кога за прв пат дознав дека братучедка ми има нешто повеќе со мојот сопруг...

  Напиток за подмладување: за еден месец црниот дроб ќе ви биде како нов и ќе изгледате 10 години помладо

  Црниот дроб кој е еден од најважните органи во нашето тело, честопати го запоставуваме. Тој ја филтрира кр-вта и ја прочистува од сите токсини. Исто така, му помага на телото да ги согори маснотиите и да се употреби енергијата.

  Меѓутоа, колку и да е голема неговата улога за нашето здравје, ние честопати се потпираме на него без притоа да водиме сметка за тоа колку тој е оптеретен и дали функционира како што треба.

  Со други зборови, нездравиот стил на живеење не го оптеретува само црниот дроб, туку преку нарушување на неговата работа се нарушува и целокупното здравје. Затоа, потребно е повремено да се прочистува за да може овој орган да се регенерира а со тоа и да го подмлади целиот организам.

  Потребни состојки: 2 лимони, 1 краставица, 1 китка магдонос и 200 мл вода

  Постапка: краставицата убаво измијте ја па исечкајте ја на парчиња. Магдоносот исто така убаво измијте го, па исечкајте го ситно. Лимонот излупете го, па исечете го на парчиња. Сите состојки ставете ги во блендер, додајте вода и миксајте додека да се изедначи смесата.

  Употреба: Во период од еден месец пијте го напитокот по една до две чаши во текот на денот, а потоа направете пауза од две седмици. По завршетокот на паузата, доколку имате потреба, продолжете со терапијата.

  Што овозможува овој напиток: ја прочистува кр-вта; го регенерира црниот дроб; врши детокс на телото; делува антиканцерогено; го подобрува изгледот на кожата; го забрзува метаболизмот; го засилува имунитетот. Исчистете го црниот дроб, стопете ги килограмите: После 30 дена нема да се препознаете

  После еден месец откако ќе го спроведите овој третман, нема да можете да си го препознаете телото. Дали знаевте дека црниот дроб е главниот орган кој придонесува за брзо слабеење?

  И покрај факторот дека желудникот е органот кој е одговорен за варење на мастите, сепак, не треба да се заборави дека оваа тешка задача не може адекватно да се заврши доколку црниот дроб и жолчната кеса немаат нормална функција. Ако црниот дроб не функционира исправно, мастите не се разградуваат, па поради тоа метаболизмот се успорува и тоа доведува до прекумерна акумулација на токсини во организмот.

  Затоа слободно може да се каже дека синоним за добро здравје и благосостојба е токму заслужниот црн дроб. Поради тоа, многу е важно да внимаваме на она што го јадеме и да се придржуваме на здрав начин на живеење. Ако е можно, јадете попосна храна, шетајте најмалку половина час дневно на чист воздух и заборавете на пушењето и ал-кохолот. После 30 дена ќе бидете пријатно изненадени како изреагирало вашето тело на ваквата промена.

  Latest Posts

  Од вистински живот: Ја повикав 5 години подоцна. На мое најголемо чудење, таа го крена телефонот како да ме очекуваше

  Ја повикав 5 години подоцна. Доволно чудно, таа не го смени бројот, како да ме очекуваше. Кога го зедов телефонот, се тресев. Нејзиниот глас беше...

  Секоја вечер се будите во исто време – Еве што значи – Ако се разбудите во 3 – тажни сте, ако се разбудите во

  Досега сигурно многу пати сте прочитале дека духовната состојба и физичкото здравје се поврзани едно со друго. Но, традиционалните кинески методи и учења посветуваат посебно...

  Индиското момче пророк предвидува нови неволји за луѓето, од јули до август ќе има нешто многу сериозно

  Познатиот астролог-предвидувач Абигејл Ананд од Индија бил обичен тинејџер. Но, тогаш тој се заинтересирал за астрологијата и неговите предвидувања станале навистина пророчки. Младиот човек ја...

  Исповед на очајна сопруга: Маж ми изневерува со братучедка ми и не знам што да правам

  Месец дена сум во хаос. Сè тргна наопаку од моментот кога за прв пат дознав дека братучедка ми има нешто повеќе со мојот сопруг...

  АКТУЕЛНО

  Трагедија дома: Два питбула уби ле 2-годишно девојче и нејзиниот 5-месечен брат пред очите на нивната мајка

  Трагедија се случила во предградијата на американскиот град Мемфис, пишува NBC. Две кучиња ги нападнале и ги убиле децата на семејството кое ги одгледувало. Повредена...

  Во следните 20 години, ОВИЕ 9 земји ќе исчезнат од лицето на Земјата – погледнете ја црната листа!

  Дали некогаш сте се запрашале како би изгледал светот доколку некои земји престанат да постојат? Дали некои земји треба да ги проголтаат другите? Многу...

  Искрена исповед на мајка од Скопје: Мамо ти ми викаш да се женам, а ние немаме ниту нов

  Ова е приказна на жена кој искрено ја раскажува својата приказна поради економската состојав во која таа а и многу други граѓани живеат многу...

  Направете го ова и сметките за вода ќе ви се намали

  Заборавете на убава топла када кога можете само да се бањате. Ова значително ја намалува сметката за вода. Сепак, можете да го направите ова...

  СТАРО ВЕРУВАЊЕ, ОДБИВАЊЕТО НА КУМСТВО СЕ СМЕТА СО ГОЛЕМ ГРЕВ: Ако го направите тоа, ве чекаат вакви последици!

  Да се ​​избере некого за кум е голема одлука, а од друга страна е многу голема одговорност кога некој ќе не избере нас за...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.