6 C
Skopje
вторник, септември 26, 2023
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Напивка која ќе ви избрише 20 години од лицето – рецепт кој љубоморно се чува

  Познато е дека како старееме, така старее и кожата и ни се прават брчки и бори, но постојат и мали тајни кои може да ве подмладат  и да ги избришат годините од лицето.

  Се што ви треба е напивка која ќе ја направите во кујната:

  • половина шолја вода
  • 1 лажица јаболков оцет
  • 2 лажици мед
  • 20 капки масло од лук
  • 1/2 лажички ѓумбир
  • 1 лажица алое вера

  Се комбинираат сосотјките во шолја и се пие овој еликсир секое утро.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.