6 C
Skopje
понеделник, април 15, 2024
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Нант не заборави на Емилијано Сала! Невиден гест на францускиот клуб (видео)

  Фудбалерите на Нант мораа да се соземат и да го почнат мечот против Сент Етјен од Лига 1, но сѐ беше во знакот на аргентинскиот напаѓач Емилијано Сала, кој го загуби животот во авионска несреќа над Ла Манш во моментите кога веќе го направи трансферот во Кардиф за 17 милиони евра.

  Денеска се појавија вестите дека на француските плажи се појавиле делови од седиштата на авионот на Сала, а трагедијата посебно беше почувствувана во Нант, каде што навивачите на прекрасен начин му оддадоа последна почит на Аргентинецот.

  Целиот стадион беше во знакот на Сала, а на трибините имаше и огромно аргентинско знаме, а најавите одеа на шпански јазик во чест на фудбалерот. Секоја чест!

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.