6 C
Skopje
понеделник, април 15, 2024
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Над 4.000 моторџии ќе присуствуваат на музичкиот фестивал „Ентер-фест“ во Скопје

  Над 4.000 моторџии ќе присуствуваат во Скопје за време на музичкиот фестивал „Ентер-фест“. Организаторите истакнаа дека подготвуваат големи изненадувања за нив.

  „Скопје ќе биде музичкиот центар на регионот, како и европски моторџиски центар, каде што ќе царуваат забавата и слободата. Добредојдени се сите пријатели и соседи за на дело да покажеме колку многу го сакаме заедничкиот соживот“, изјавија од организацискиот одбор на „Ентер-фест“.

  Оттаму додаваат дека во следните денови ќе бидат објавени многу изненадувања и дека крајната цел е фестивалот да се најде на музичката мапа на Европа и светот.

  Музичкиот фестивал „Ентер-фест“ ќе се одржи во Скопје од 29 мај до 2 јуни. На две големи сцени, поставени во и пред спортскиот центар „Борис Трајковски“, ќе настапат шеесетина музичари, популарни бендови и диџеи. Организаторите засега открија дека ќе настапи и пејачката Ера Иштрефи, најпозната со хитот „Бон-бон“. Фестивалот има цел на едно место да ги спои сите љубители на добрата музика од Македонија и од соседните земји.

  Како што беше објавено, цената за комплет билети за сите фестивалски денови во претпродажба чини 990 денари на http://mktickets.mk/. Освен што ќе има музика за сечиј вкус, организаторите додаваат и дека на посетителите ќе им понудат најевтино квалитетно пиво по цена од 80 денари.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.