6 C
Skopje
среда, октомври 4, 2023
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Над 110 заболени од ковид-19 што е рекорден број за еден ден

  Повеќе од 110 нови случаи со коронавирус се потврдени во изминатите 24 часа, но се уште се работат и други земени брисеви, информираа за МИА од Институтот за јавно здравје.

  Од новодијагностицираните случаи со ковид-19, најголем број се од Скопје.

  Ова највисок број на заразени во еден ден во земјава. Досега најмногу заболени 107 беа евидентирани на 16 април.

  Извор: Plusinfo.mk

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.