6 C
Skopje
петок, јуни 21, 2024
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Навивачите на ПСЖ ги нападнале Турците

  Пред неделниот натпревар меѓу Хрватска и Турција на парискиот „Парк на принцовите“ се случил голем инцидент на неколку стотина метри од влезот на стадионот, а според непотврдено информации навивачите на Пари Сен Жермен (ПСЖ) ги нападнале турските навивачи, пренесува AFP.

  psz_navivaci

  Голема група навивачи на францускиот шампион се втурнала кон турските навивачи, а посериозен судир е избегнат благодарејќи на брезата интервенција на полицијата.

  Медиумите јавуваат дека меѓу најжестоките навивачи на ПСЖ имало и српски навивачи кои сакале да им се одмаздат на турските за убиството на навивачот на бeлградска Црвена ѕвезда Марко Ивковиќ минатата година во Истанбул.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.