6 C
Skopje
петок, декември 9, 2022

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Фуркан Салиу: Ова што го слушнав, вечерва не ми дава да заспијам- 3 годишно дете умрело пред очите на родителите

  Новинарот Фуркан Салиу вечерва на социјалните мрежи пренесе трагичен случај, сторија за која вели дека не му дава да заспие. – Скоро секој ден слушам...

  БОГОРОДИЦА СПАСИЛА ЦЕЛО СЕМЕЈСТВО ОД МАГИИТЕ НА СОСЕДИТЕ: Жената се колне дека се било вака!

  Што не направија! Ни шетаат по дома, особено кога сме на терен или кога ќе стигне платата. Ги праќаат децата да фрлат кокошка или...

  (ВИДЕО) Мојата свекрва истура сол во исечен лимон, веднаш започнав и јас штом дознав зошто

  Сите сме слушнале за многуте корисни својства на лимонот. Се користи при готвење, додаден за време на конзервирање и исто така како додаток во...

  Аркан во своите сефови чувал нешто што во тоа време го немал никој друг на овие простори: Еве што е тоа!

  Павле Стевовиќ, финансискиот директор на сите претпријатија на Жељко Ражнатовиќ Аркан, пред нотар во Нови Сад открил што се Аркан чувал во своите сефови,...

  Му помогнав на братучедот беше во големи маки, му позајмив 2000 евра, сега не сака да ги врати

  Кратка но мошне интересна и пред се поучна исповед на еден наш читател по име Тони С. Истиот се реши јавно да раскаже што му донел животот и со што морал да се соочи.

  Пред половина година, мојот прв братучед со кого израснавме, безмалку бевме секој ден заедно, ми дојде на гости и видно загрижен ми побара помош, но притоа нагласи дека сето тоа сака да остане во дискреција. Братучедот ми побара пари на заем, бил на голема мака. Стануваше збор за 2000 евра, му ги дадов во кеш а тој ми се заблагодари многу и ми вети дека до крајот на годината ќе ми ги врати.

  Одминуваше месец по месец, повторно се гледавме безмалку секој ден, седевме, се дружевме но за парите ниту збор да изусти. Јас со сета почит и доверба кон него, не сакав ни да се осмелам да помислам да му ги побарам и да го прашам до каде е работата.

  Сепак, ете, ми затребаа и мене и бев приморан, сакал-неќел да си ги побарам моите пари. Му вртам на телефон на мојот братучед, вообичаен муабет и конечно прашањето: Види вака братучед, знаеш ти позајмив пари, не те прашував ништо, но те молам разбери ме и мене, парите ми се потребни, да те прашам кога планираш да ги вратиш.

  Но за мене следеше големо разочарување од слушалката на телефонот, поточно од гласот кој доаѓаше: За какви пари бе зборуваш ти, што си ми позајмил, па тие пари беа мои, ти тогаш само ми ги врати. Зарем малку ти беше она што татко ти му го зеде на татко ми. Да ти е срам што ме прашуваш ова.

  Јас буквално останав нем, ама буквално не можев да проговорам ниту еден збор повеќе од една минута додека ми говореше сè и сешто. На крај само му реков, збогум и ја спуштив слушалката. Не ми беше јасно за што зборуваше, зошто го меша чичко ми, па тој и татко ми се синоним за слога и почитување на брат со брат.

  Latest Posts

  Фуркан Салиу: Ова што го слушнав, вечерва не ми дава да заспијам- 3 годишно дете умрело пред очите на родителите

  Новинарот Фуркан Салиу вечерва на социјалните мрежи пренесе трагичен случај, сторија за која вели дека не му дава да заспие. – Скоро секој ден слушам...

  БОГОРОДИЦА СПАСИЛА ЦЕЛО СЕМЕЈСТВО ОД МАГИИТЕ НА СОСЕДИТЕ: Жената се колне дека се било вака!

  Што не направија! Ни шетаат по дома, особено кога сме на терен или кога ќе стигне платата. Ги праќаат децата да фрлат кокошка или...

  (ВИДЕО) Мојата свекрва истура сол во исечен лимон, веднаш започнав и јас штом дознав зошто

  Сите сме слушнале за многуте корисни својства на лимонот. Се користи при готвење, додаден за време на конзервирање и исто така како додаток во...

  Аркан во своите сефови чувал нешто што во тоа време го немал никој друг на овие простори: Еве што е тоа!

  Павле Стевовиќ, финансискиот директор на сите претпријатија на Жељко Ражнатовиќ Аркан, пред нотар во Нови Сад открил што се Аркан чувал во своите сефови,...

  АКТУЕЛНО

  Во следните 20 години, ОВИЕ 9 земји ќе исчезнат од лицето на Земјата – погледнете ја црната листа!

  Дали некогаш сте се запрашале како би изгледал светот доколку некои земји престанат да постојат? Дали некои земји треба да ги проголтаат другите? Многу...

  Искрена исповед на мајка од Скопје: Мамо ти ми викаш да се женам, а ние немаме ниту нов

  Ова е приказна на жена кој искрено ја раскажува својата приказна поради економската состојав во која таа а и многу други граѓани живеат многу...

  Направете го ова и сметките за вода ќе ви се намали

  Заборавете на убава топла када кога можете само да се бањате. Ова значително ја намалува сметката за вода. Сепак, можете да го направите ова...

  СТАРО ВЕРУВАЊЕ, ОДБИВАЊЕТО НА КУМСТВО СЕ СМЕТА СО ГОЛЕМ ГРЕВ: Ако го направите тоа, ве чекаат вакви последици!

  Да се ​​избере некого за кум е голема одлука, а од друга страна е многу голема одговорност кога некој ќе не избере нас за...

  Супер заработка: Балканци чистат риби за 3.000 долари месечно

  Супер заработка: Балканци чистат риби за 3.000 долари месечно Meѓу Баланците нов тренд за брза заработка стана Алјаска. Се повеќе невработени, но и оние кои...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.