6 C
Skopje
вторник, септември 26, 2023
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Му го вратил паричникот со 7750 евра, а сопственикот на шанк му оставил една банкнота

  Ни момент не се двоумев дали да го вратам паричникот , вели сопственикот на кафулето “Севдах” во Улцињ, Шаќир Бејтовиќ.

  Во локалот седеле само двајца гости. Откако го испиле кафето, ја платиле сметкaта и си заминале.

  Кога ја раскревал масата, Бејтовиќ го забележал паричникот паднат на столчето.

  -Го отворив за да видам дали има документи и тогаш видов куп пари. Ги пребројав, имаше точно 7 750 евра, им раскажал на новинарите чесниот газда.

  -Кога дојде сопственикот на паричникот, му ги вратив парите , а тој на шанк остави 20 евра да се почестиме, вели Бејтовиќ.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.